Sabina Jarząbek pobiegła po drugi mistrzowski tytuł na 5 km

Sabina Jarząbek (fot. Eugeniusz Gembka)

Sabina Jarząbek nie dała rywalkom szans na trasie wokół Stadionu Narodowego w Warszawie i obroniła tytuł mistrzyni Polski w biegu ulicznym na 5 km. Biegaczka KKL Kielce uzyskała czas 16.22,72, wyprzedzając drugą na mecie Monikę Dubiellę z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz o blisko 25 s.

To jej czwarty mistrzowski tytuł w karierze, a drugi w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Przypomnijmy, że 22 października była najlepsza w biegu ulicznym kobiet na 10 km w Poznaniu. Natomiast w ubiegłym roku zdobyła mistrzostwo na „piątkę”  i w biegu przełajowym na 6 km. Za trzy tygodnie walczyć będzie o kolejny złoty medal – w przełajowych mistrzostwach na 9 km w Zielonej Górze – Drzonkowie.

W otwartych mistrzostwach Polski na 5 km, rozegranych w ramach Niepodległej Piątki na PGE Narodowym, dobrze wypadły inne świętokrzyskie biegaczki. Małgorzata Czarnota z Nadiru Jędrzejów zajęła 15. miejsce z czasem 18.07,91. Jako 18. minęła metę jej klubowa koleżanka Dominika Łukasiewicz (18.21,95), a jedną lokatę za nią była Julia Szymkiewicz z Woźniak Running Team, która do ubiegłego roku reprezentowała Olimp Strawczyn (18.30,91).

W biegu mężczyzn, który wygrał Patryk Kozłowski z RLTL Optima Radom w czasie 14.18,53, na 12. pozycji uplasował się reprezentujący LKB Rudnik Andrzej Starżyński z wynikiem 14.50,88. 25. na mecie był Aleksander Dragan z KKL, który uzyskał 15.09,25.