Andrzej Starżyński zwycięzcą biegu sylwestrowego w Szydłowie

151 biegaczek i biegaczy rywalizowało w biegu głównym na 10 km podczas 42. Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. O zwycięstwo prawie do końca walczyli Andrzej Starżyński z LKB Rudnik i Bogdan Semenowycz z Ukrainy.  Lepszy okazał się ten pierwszy, który pokonał trasę w 31 min 8 s i wyprzedził najgroźniejszego rywala o sześć sekund.

Biegacze w Bramie Krakowskiej, prowadzi Sylwester Lepiarz, jako czwarty biegnie Andrzej Starżyński (fot. odkryj.szydlow.pl)

Jako trzeci ze stratą 1 min 10 s do zwycięzcy minął metę Sylwester Lepiarz,  także z LKB Rudnik. Czwartą lokatę z czasem 33.20 zajął Damian Noga, były zawodnik Żaczka Połaniec reprezentujący obecnie Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.

Wśród kobiet podobnie jak przed rokiem najlepsza okazała się Natalia Semenowycz, żona Bogdana, która uzyskała czas 37.37. Druga ze stratą 39 s była Małgorzata Czarnota z Nadiru Jędrzejów, reprezentująca w tym biegu 10. Świętokrzyską Brygadę Obrony Terytorialnej. Trzecią lokatę zajęła Joanna Szczepanik z Krakowa, która do zwyciężczyni straciła już ponad pięć minut.

Bardziej wyrównane i zacięte były biegi dzieci i młodzieży szkolnej, w których wystartowało w sumie 130 osób. Na wyróżnienie zasłużyły Gabriela Parada i Nadia Sulik, które w swoich kategoriach wiekowych wyprzedziły także chłopców.