Zwycięstwo Karoliny Młodawskiej, rekord Oliwii Bełczew w Rzeszowie

Karolina Młodawska (fot. Tomasz Kasjaniuk)

Karolina Młodawska wygrała zdecydowanie konkurs trójskoku podczas niedzielnych zawodów Rzeszów Athletics Cup. Zawodniczka KKL Kielce uzyskała swój najlepszy w tym sezonie rezultat w tej konkurencji – 13,32 m. Startowała też w skoku w dal, zajmując drugie miejsce z wynikiem 6,20 m. Zwyciężczyni Magdalena Bokun z AZS AWF Katowice skoczyła tyle samo, lecz miała drugi rezultat 6,11 m, a kielczanka 6,10 m.

W biegu na 600 m na trzeciej pozycji uplasowała się juniorka KKL Oliwia Bełczew i czasem 1.31,70 ustanowiła absolutny rekord województwa świętokrzyskiego na tym dystansie. Poprzedni również należał do niej i był gorszy o 1,52 s. Piąta w tym biegu była juniorka młodsza kieleckiego klubu Adrianna Gierek z rekordem życiowym w hali 1.38,66.

Na 800 m czwartą lokatę zajął senior KKL Adam Masaczyński, uzyskując najlepszy w tym sezonie rezultat 1,51,04. Także czwarty na 600 m z czasem 1.25,96 był junior Arkadiusz Zawicki z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. 60 m młodziczka ostrowieckiego klubu Julia Górniak przebiegła w 8,46 s, junior młodszy Michał Potrzeszcz w 7,45 s, a junior młodszy Karol Dąbrowski 300 m w 38,14 s. Ponadto Oliwia Masternak z KKL miała w trójskoku 10,85 m.

W sobotę, 3 lutego, grupa lekkoatletów KKL startowała w zawodach halowych w Warszawie. Juniorka Zofia Puchała ustanowiła rekord życiowy na 60 m ppł czasem 9,69 s. Juniorka młodsza Klara Milewska skoczyła w dal 5,01, a startująca w tej samej kategorii wiekowej Liliana Samczyńska uzyskała w trójskoku 10,09 m.