Złoty medal i rekord Karoliny Młodawskiej, Maja Peryt z brązowym

Dwukrotnie poprawiała Karolina Młodawska halowy rekord województwa świętokrzyskiego w trójskoku  w walce o złoty medal mistrzostw Polski w Toruniu. W pierwszej części konkursu prowadziła jej najgroźniejsza rywalka Agnieszka Bednarek z AZS Łódź, która w drugiej próbie skoczyła 13,43 m. Zawodniczka KKL Kielce była druga z wynikiem o 7 cm gorszym.

Karolina Młodawska zdobyła swój czwarty tytuł mistrzyni Polski (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

Zaatakowała w czwartej kolejce i po dobrym trafieniu na belkę poszybowała na odległość 13,52 m, 4 cm dalej od należącego do niej rekordu województwa w hali. Łodzianka już nie zdołała poprawić swojego najlepszego rezultatu. Karolina natomiast w ostatniej szóstej próbie przypieczętowała zdobycie złotego medalu kolejnym rekordem 13,59 m.

To czwarty tytuł mistrzyni Polski Karoliny Młodawskiej. Przypomnijmy, że podopieczna trenera Zdzisława Lipińskiego była już najlepsza w hali dwa lata temu. W 2020 r. wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw w skoku w dal oraz mistrzostwo w trójskoku na stadionie.

W pierwszym dniu halowych mistrzostw naszego kraju w Toruniu startowało jeszcze czworo świętokrzyskich lekkoatletów. Najlepiej z nich spisała się Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice. Z czasem 4.33,71 była szósta open oraz trzecia w kategorii młodzieżowej (U23), zdobyła więc brązowy medal.

Adam Masaczyński z KKL w eliminacjach biegu na 800 m uzyskał dziewiąty czas 1.52,42 i nie awansował do finału. Dwie jego klubowe koleżanki startowały w skoku o tyczce. Natalia Biskupska pokonała wysokość 3,80 m i zajęła dziewiątą lokatę. Zofia Jastrząb była 12. z wynikiem 3,60 m.