Bardzo dobry wynik Anny Pawlikowskiej w Półmaratonie Wiązowskim

Anna Pawlikowska zajęła szóste miejsce wśród kobiet w 44. Półmaratonie Wiązowskim. Biegaczka z Kielc, reprezentująca Czarnecki Run Team, ustanowiła rekord życiowy czasem 1:20.37. To wynik na poziomie pierwszej klasy sportowej, w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki dystans 21 km 97,5 km szybciej przebiegły jedynie Sabina Jarząbek z KKL Kielce i Beata Popadiak z Nadiru Jędrzejów.

Na 11. pozycji ukończyła półmaraton z rezultatem 1:27.25 Barbara Przeworska z Łącznej, także z Czarnecki Run Teamu. 12. była Wioletta Kierczyńska z Brzezin, reprezentantka Dream Teamu Wokół Łysej Góry, która uzyskała 1:27.53.

Ze świętokrzyskich biegaczy najlepiej w podwarszawskiej Wiązownie wypadł Tomasz Iwan z Kielc, który minął metę na 20. pozycji z czasem 1:13.28. Na 28. miejscu ukończył półmaraton Rafał Czarnecki z Bliżyna (1:15.21), a na 29. Jakub Karpiński z Suchedniowa (1:15.24). Wszyscy reprezentowali Czarnecki Run Team.

Na 36. pozycji wśród mężczyzn został sklasyfikowany Hubert Zawierucha z Bielin (1:16.32), na 41. Rafał Teliga z Huty Nowej (1:17.02), na 42. Michał Kołomański z Wilkowa (1:17.08) i na 48. Łukasz Borycki z Kielc (1:17.24.). Dwaj pierwsi z nich są Dream Teamu Wokół Łysej Góry, trzeci z Czarnecki Run Teamu, a czwarty startuje pod szyldem Stokowczyki Team. Czarnecki Run Team zwyciężył w klasyfikacji drużynowej półmaratonu, Dream Team Wokół Łysej Góry uplasował się na drugim miejscu.

Najlepsze drużyny w 44. Półmaratonie Wiązowskim (fot. Kamil Iwan)

Prócz półmaratonu w Wiązownie rozegrany też został bieg na 5 km. Bardzo dobrze spisała się w nim Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów, zajmując czwartą lokatę wśród kobiet z czasem 17.02. W kategorii open 14. był Adam Kubicki z Buska-Zdroju z wynikiem 15.36.