„Życiówki” młodych świętokrzyskich biegaczy na otwarcie sezonu

Adam Masaczyński

Na stadionach w Olkuszu, Warszawie, Stalowej Woli i Lublinie startowali w drugą sobotę maja świętokrzyscy lekkoatleci. W tym pierwszym mieście podczas VI Memoriału Czesławy Mentlewicz na 800 m pobiegł Adam Masaczyński z KKL Kielce. W silnej stawce zajął ósme miejsce z czasem 1.51,65.

W mityngu „Mazowieckie  Otwarcie Sezonu Lekkoatletycznego 2024” w Warszawie Maja Peryt z Juventy-Cerrad Starachowice uplasowała się na siódmej pozycji w biegu na 1000 m z najlepszym swoim rezultatem na stadionie 2.50,39. Drugą serię wygrała juniorka młodsza KKL Adrianna Gierek z rekordem życiowym 2.54,31. Na 1000 m mężczyzn trzeci z wynikiem 2.32,61 był jej starszy klubowy kolega Łukasz Łakomiec. „Życiówki” na tym dystansie ustanowili młodzicy KKL: Michalina Nowak (3.13,06) i Tomasz Szwajkowski (2.45,96).

Podczas 66. Otwartych Mistrzostw Stalowej Woli po raz pierwszy 2000 m na bieżni pobiegli dwaj  juniorzy Żaczka Połaniec. Lepiej wypadł Igor Szydłowski, który był na mecie szósty z czasem 5.36,32.  Karol Bąk uplasował się na 11. miejscu z wynikiem 5.49,49.

Na mityngu w Lublinie dobrze spisał się niespełna 16-letni Karol Dąbrowski z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. W biegu na 300 m uzyskał ósmy czas 37,31 s, poprawiając rekord życiowy z ubiegłego roku o 0,26 s.