Zwycięstwo i najlepszy wynik sezonu Karoliny Młodawskiej w Łodzi

Karolina Młodawska (fot. Paweł Małecki)

Karolina Młodawska z KKL Kielce wygrała zdecydowanie konkurs trójskoku na mityngu w Łodzi.  Zwycięstwo zapewniła sobie już w pierwszej kolejce wynikiem 13,50 m, najlepszym w tym sezonie. W drugiej skoczyła 13,37 m, a pozostałe cztery próby miała nieważne. Szóste miejsce zajęła Oliwia Masternak, także z KKL, z wynikiem 1o,80 m.

W łódzkich zawodach startowali także juniorzy młodsi z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski. Michał Potrzeszcz przebiegł 100 m w 11,33 s, Bartosz Kowalski skoczył w dal 6,29 m, a Dominika Karwacka rzuciła oszczepem 34,73 m.

Na Memoriale Honorata Wiśniewskiego w Lublinie Zuzanna Pałyga z KKL rzuciła młotem 47,72 m i była najlepsza w kategorii juniorek. Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów zajęła trzecie miejsce w biegu na 5000 m z czasem 18.08,19.

Świętokrzyscy lekkoatleci startowali też w zawodach w Krakowie. Małgorzata Miśta z KKL przebiegła 100 m w 13,20 s i skoczyła w dal 5,03 m. Jej klubowa koleżanka Liliana Samczyńska w trójskoku uzyskała rezultat 10,36  m. Obydwie są juniorkami młodszymi. Senior Wojciech Koczkodaj z Ekipy Bielachy Kielce ustanowił rekord życiowy w biegu na 400 m czasem 51,93 s.