11-latka z Kołaczkowic na podium w finale „Czwartków”

Czwartki LekkoatletyczneWeronika Uchto zajęła drugie miejsce w biegu na 300 m dziewcząt z rocznika 2004 podczas XXI Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Uczennica Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach (gm. Busko-Zdrój) pokonała ten dystans w czasie 46,99 s. Czwartą lokatę w finałowym biegu na 300 m w tej samej grupie wiekowej zajęła Aleksandra Grzyb z SP Baćkowice (powiat opatowski) z wynikiem 47,75 s.
Miejsca w pierwszej dziesiątce podczas tej imprezy zajęły jeszcze trzy dziewczęta z województwa świętokrzyskiego. Katarzyna Skiba z SP 33 Kielce rzuciła piłeczką palantową 52 m, co dało jej piątą pozycję w tej konkurencji wśród 13-latek. Kinga Ciesielska z SP 27 Kielce skoczyła w dal 4,58 m, zajmując szóstą lokatę w grupie 12-latek. Ponadto Karolina Paluch z SP Samborzec (powiat sandomierski) w finale 300 m dziewcząt z rocznika 2002 była siódma z czasem 45,33 s. Szybciej pobiegła w eliminacjach – 45,24 s.