Lekkoatleci i ich trenerzy w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Młodzieżowa wicemistrzyni Europy Karolina Kołeczek oraz brązowi medaliści mistrzostw Starego Kontynentu juniorów Katarzyna Furmanek i Mateusz Borkowski  znajdują się wśród 30 sportowców nominowanych w plebiscycie „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2015”, organizowanym przez regionalne media. W gronie 12 nominowanych trenerów są ich szkoleniowcy: Andrzej Mirek z Wisły Junior Sandomierz, Grzegorz Furmanek z KKL Kielce i Sylwester Dudek z LKB Rudnik.

Głosy na kuponach drukowanych codziennie w „Echu Dnia” i w piątkowych wydaniach kieleckiej „Gazety Wyborczej” przyjmowane będą do 18 stycznia. Tydzień dłużej potrwa głosowanie SMS-owe.

Aby oddać głos na Karolinę Kołeczek, należy wysłać SMS-a o treści SWS.15, na Katarzynę Furmanek – SWS.11, a na Mateusza Borkowskiego SWS.5 na numer 71321. Na ten sam numer wysyłamy także głosy na trenerów: na Andrzeja Mirka o treści SWT.9, na Grzegorza Furmanka – SWT.5, a na Sylwestra Dudka – SWT.3.

Głosować można także na portalu www.echodnia.eu oraz na Facebooku.

Ogłoszenie wyników plebiscytu, w którym wyłonionych zostanie 10 najpopularniejszych sportowców regionu oraz trzech trenerów, nastąpi podczas uroczystej gali 5 lutego. Przypomnijmy, że Karolina Kołeczek była już trzy razy wśród  laureatów. Za 2012 rok zajęła piąte, za 2013 szóste, a za 2014 trzecie miejsce.