Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Polski

spalaKarolina Kołeczek pewnie zwyciężyła w biegu na 60 m przez płotki podczas 5. Halowego Sprawdzianu PZLA w Spale. Zawodniczka MUKS Wisły Junior Sandomierz przebiegła ten dystans w eliminacjach w czasie 8,16 s, a w finale 0,02 s wolniej.

Druga w finałowym biegu z wynikiem 8,32 s była Nina Nycz z AZS-AWF Warszawa, najgroźniejsza obecnie rywalka sandomierzanki wśród polskich płotkarek. Dwa tygodnie temu ustanowiła rekord życiowy czasem 8,24 s. Przypomnijmy, że Karolina Kołeczek 12 lutego na mityngu Copernicus Cup w Toruniu wyrównała swój ubiegłoroczny rekord 8,05 s. Za tydzień obydwie zawodniczki zmierzą się podczas 60. Halowych Mistrzostw Polski, które również odbędą się w grodzie Kopernika.

Co ciekawe, trenerką Niny Nycz jest Grażyna Rabsztyn, była rekordzistka świata na 100 m przez płotki z rezultatem 12,36 s z 1980 roku, który wciąż pozostaje rekordem Polski.

W sprawdzanie w spalskiej hali startował również Łukasz Miądzel z KKL Kielce, który przebiegł 300 m w 37,95 s. Zawodnik ten przygotowuje się do lekkoatletycznych mistrzostw Polski niesłyszących, które w następny weekend odbywać się będą w Spale.