Po zwycięstwach w Warszawie i Poznaniu Granat w II lidze. Rok 1961

Największym sukcesem Królowej Sportu na Kielecczyźnie w 1961 roku był awans Granatu Skarżysko-Kamienna do II ligi. Rywalizacja ligowa stała wówczas na wysokim poziomie i traktowano ją prestiżowo. I liga liczyła 12 drużyn, II liga 24, ale klubów mających silne sekcje lekkoatletyczne i ligowe ambicje było znacznie więcej. O awans toczyła się więc bardzo zacięta walka. Granat już w latach 1958 i 1959 był blisko celu, zajmował jednak w decydujących zawodach czwarte miejsce, a awansowały trzy zespoły zespoły.

Bieg na 80m ppł na zawodach o wejście do II ligi w Poznaniu, pierwsza z prawej Apolonia Winiarska

Bieg na 80m ppł na zawodach o wejście do II ligi w Poznaniu, pierwsza z prawej Apolonia Winiarska

Na spotkaniu podsumowującym sezon 1960, kiedy klub wypadł słabiej i zakończył drużynową rywalizację już na etapie okręgowym, lekkoatleci zapowiedzieli w następnym roku atak na II ligę. „Co z tego wyniknie, czy nie będzie to tylko słomiany zapał?” – zapisał w kronice sekcji Bogdan Winiarski, który zdobył wtedy tytuł trenera I klasy.

W 1961 roku nie był już jedynym szkoleniowcem lekkoatletów Granatu, wspomagał go jako instruktor Kazimierz Fronk, opiekujący się biegaczami. Nowym kierownikiem sekcji został Tadeusz Bajson, nauczyciel w Technicznych Zakładach Naukowych. Pełniący tę funkcję w poprzednich latach Mieczysław Filipowski nadal aktywnie działał jako kierownik honorowy.

20-21 maja na własnym stadionie Granat pewnie wygrał drużynowe mistrzostwa województwa z dorobkiem 31.042 pkt, wyprzedzając KSZO Ostrowiec (27.643), Budowlanych Kielce (25.389), LZS Radomkę Radom (24.348), LZS Łysicę Kielce (24.236) i Star Starachowice (17.221). W drugim etapie walki o II ligę, 10-11 czerwca na Stadionie X-lecia w Warszawie, lekkoatleci ze Skarżyska pokonali w trójmeczu Warszawiankę i Skrę, czyli silne i mające bogate lekkoatletyczne tradycje kluby.

Lekkoatleci Granatu na Stadionie X-lecia w Warszawie

Lekkoatleci Granatu Skarżysko na Stadionie X-lecia w Warszawie

Decydujące o awansie zawody odbywały się 30 września i 1 października w Poznaniu. Granat pozyskał na nie m.in. medalistów mistrzostw Polski juniorów – sprintera Andrzeja Kowalskiego z MKS Pionki i płotkarza Macieja Grzelkę z MKS Skarżysko. Mieli być mocnym punktem drużyny, ale w przeddzień rywalizacji okazało się, że nie mogą bronić barw nowego klubu, ponieważ reprezentowali już inny w tym samym roku w imprezie mistrzowskiej. Nie załamało to jednak pozostałych zawodników. Odnieśli dziewięć zwycięstw indywidualnych (Franciszek Drewniany – 400 m i 400 m ppł, Kazimierz Fronk – 110 m ppł, Ryszard Lipiec – w dal i trójskok, Henryk Pronobis – tyczka, Bogdan Winiarski – dysk, Zofia Krótkopad – 500 m i Natalia Białkowska – oszczep), a co najważniejsze wygrali też drużynowo zawody i jako pierwszy w historii klub z Kielecczyzny wywalczyli upragniony awans do II ligi.

Granat zdobył w Poznaniu 37.982 pkt, wyprzedzając miejscowego Energetyka (37.131), AZS Łódź (37.010), Odrę Opole (35.072), Stal Stalowa Wola (32.231) i LZS Morze Gdańsk (31.171).

„Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Nieznani ludzie zaczepiali mnie na ulicy, gratulowali i dziękowali po kilka razy. Do klubu nadeszły telegramy z gratulacjami od mieszkańców Skarżyska i tych rozsianych po kraju oraz telegramy od niektórych klubów sportowych Kielecczyzny” – zanotował w kronice sekcji Bogdan Winiarski.

Franciszek Drewniany

Franciszek Drewniany

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to lekkoatleci z województwa kieleckiego w 1961 trzy razy stawali na podium mistrzostw Polski. Największy sukces odniósł Franciszek Drewniany z Granatu, który w sierpniu w Nowej Hucie wywalczył wicemistrzostwo w kategorii seniorów w 10-boju z wynikiem 5.819 pkt. Na tych samych mistrzostwach jego klubowa koleżanka Apolonia Winiarska była piąta w 5-boju z dorobkiem 3429 pkt.

Juniorzy mieli swoje mistrzostwa także w sierpniu w Nysie i Głuchołazach. Trzecie miejsca wywalczyli wymienieni już zawodnicy, którym nie dane było wspomóc Granat w boju o II ligę – Andrzej Kowalski w biegu na 100 m z czasem 11,0 i Maciej Grzelka na 110 m przez płotki z wynikiem 15,2 s. Piąta na 500 m z czasem 1.25,0 była Sabina Nowak z KSZO. Bardzo dobrze w finale B biegu na 800 m pobiegł Marian Miękus z Radomiaka, wygrywając z czasem 1.57,4, lepszym od zdobywcy trzeciego miejsca w finale A. W kwietniowych mistrzostwach Polski w biegach przełajowych w Poznaniu najlepiej wypadła Zofia Krótkopad z Granatu, która była czwarta na 1,1 km juniorek. Sprinter Kowalski z Pionek wystąpił jeszcze w reprezentacyjnej sztafecie polskich juniorów 4×100 m w trójmeczu z Czechosłowacją i Rumunią.

Mistrzostwa okręgowe rozgrywano w 1961 roku w Skarżysku (przełajowe, juniorów i wielobojach), Ostrowcu (seniorów) i Radomiu (młodzików). Prócz wspomnianych wyżej drużynowych mistrzostw województwa rozegrano również 10 września w Kielcach Puchar Miast, który wygrało Skarżysko (75 pkt), przed Kielcami (60), Radomiem (53) i Ostrowcem (48).

Czołowi lekkoatleci LZS Ryszard Krzesiński i Krystyna Bodera, z prawej działacz Darosław Soboń

Czołowi lekkoatleci LZS Ryszard Krzesiński i Krystyna Bodera, z prawej działacz Darosław Soboń

W Kielcach rozegrany został także (7-8 października) mecz reprezentacji okręgów kieleckiego i rzeszowskiego. Wśród kobiet wygrał Rzeszów 59:47, a mężczyzn Kielce 104,5:94,5. Drużynowe sukcesy święcili lekkoatleci LZS z województwa kieleckiego. W lipcowym trójmeczu w Skarżysku pokonali Rzeszów i Lublin, a pod koniec października w Ustroniu Katowice i Łódź.

Pod względem rekordów okręgu rok 1961 był bardzo ubogi dla kobiet. Miało na to wpływ odejście do warszawskiej Legii z KSZO miotaczki Zofii Sadkowskiej, a także spowodowana macierzyństwem przerwa w startach Henryki Jóźwik. Rekordy poprawiły tylko zawodniczki Granatu Zofia Fabiańska, Zofia Krótkopad, Krystyna Mąkosa i Apolonia Winiarska w sztafetach 4×100 m i 4×200 m.

Zofia Krótkopad i Ryszard Lipiec

Zofia Krótkopad i Ryszard Lipiec

Znacznie lepszy dorobek pod tym względem mieli mężczyźni. Sam Franciszek Drewniany pobił rekordy w pięciu konkurencjach (110, 200 i 400 m ppł, tyczka i 10-bój). Jako pierwszy lekkoatleta z Kielecczyzny granicę 7 m w skoku w dal przekroczył Ryszard Lipiec. Zawodnik ten, który po studiach powrócił do Granatu, ustanowił także rekord w trójskoku. Rekordowy wynik na 1500 m z przeszkodami uzyskał Franciszek Krakowiak z KSZO. Ponadto rekordy ustanowili zawodnicy Granatu w sztafecie 4×100 m oraz rzadko rozgrywanej sztafecie szwedzkiej.

Mieliśmy też w 1961 roku rekordzistów Polski młodzików. W lipcu w Stalowej Woli rekord w tej kategorii wieku w 3-boju poprawił Marek Łuczyński z MKS Pionki, a na początku września w Ostrowcu biegacze KSZO Stanisław Pelczar, Ireneusz Barszcz i Zygmunt Rogoziński w nietypowej sztafecie 3×1000 m.

W tabelach stu najlepszych na świecie tym razem żaden lekkoatleta z Kielecczyzny się nie znalazł. W pierwszej dziesiątce w Polsce był tylko Franciszek Drewniany w 10-boju, który uplasował się także na początku drugiej na 200 m ppł, w trzeciej na 110 m ppł oraz w czwartej na 400 m ppł i w skoku o tyczce. Miejsca w drugiej dziesiątce zajmowali Bogdan Winiarski w dysku oraz młociarze KSZO Kazimierz Kunat i Józef Glibowski. W trzeciej był Kazimierz Fronk (110 i 200 m ppł), w czwartej Franciszek Krakowiak (5000 m i 1500 m prz), a w piątej Henryk Pronobis (tyczka), Jerzy Przyborowski z Budowlanych Kielce (trójskok) i Grzegorz Mirkowski z Granatu (młot).

Obóz młodzików na kieleckim Stadionie, z prawej trenerzy Bogdan Winiarski i Jerzy Przyborowski

Obóz młodzików na kieleckim Stadionie Leśnym w lipcu 1961 roku, z prawej trenerzy Bogdan Winiarski i Jerzy Przyborowski, piąty od prawej stoi Krzysztof Arczewski

Wśród lekkoatletek najwyżej zapewne była w 5-boju Apolonia Winiarska, ale nie dysponujemy zestawieniem wyników w tej konkurencji. W pozostałych najwyżej – na 30. pozycjach – plasowały się biegaczki Krystyna Bodera z Radomki (400 m) i Sabina Nowak (800 m). W czwartej dziesiątce na 800 m znalazły się Zofia Krótkopad i Janina Wiązowska z Radomki. Krótkopad była jeszcze w piątej dziesiątce na 400 m. Reprezentacja Kielecczyzny w tabelach najlepszych w Polsce była zatem bardzo skromna.

Tabele najlepszych lekkoatletów Kielecczyzny w 1961 roku
K o b i e t y
60 m
8,1 Wanda KURPIK 39 Radomiak Radom
8,2 Beata STRZEPSKA 46 Granat Skarżysko 24.07 Stalowa Wola
8,3 Elżbieta JOPKIEWICZ 47 Budowlani Kielce 24.07 Stalowa Wola
8,4 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Pilica Białobrzegi
8,4 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom 24.08 Radom
8,5 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce
8,6 Wanda MAJ 47 Czarni Radom 24.08 Radom
8,6 Wanda MALINOWSKA 47 Jędrzejów 14.10 Kielce
8,7 Maria HETMAN 47 Radom 14.10 Kielce
8,7 Danuta SOCHANEK 47 Czarni Radom
8,7 Krystyna KOSSAKOWSKA 45 Czarni Radom
100 m
13,0 Zofia FABIAŃSKA 41 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
13,0 Teresa PIETRZYK 44 MKS Kielce 7.10 Kielce
13,1 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
13,1 Krystyna BODERA 40 LZS Radomka Radom 24.09 Radom
13,2 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Pilica Białobrzegi 13.08 Skarżysko
13,3 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce 18.06 Skarżysko
13,3 Zofia ALBERSKA 43 LZS Radomka Radom 25.07 Stalowa Wola
13,3 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 15.10 Skarżysko
13,4 Stanisława KUCHARCZYK 45 MKS Orlęta Radom 10.06 Przemyśl
13,4 Beata STRZEPSKA 46 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
200 m
27,0 Zofia FABIAŃSKA 41 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
27,4 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
27,8 Teresa PIETRZYK 44 MKS Kielce 27.05 Skarżysko
27,8 Zofia ALBERSKA 43 LZS Radomka Radom 2.07 Piotrków Tryb.
27,8 Krystyna BODERA 40 LZS Radomka Radom 8.10 Kielce
28,0 Wanda KURPIK 39 Radomiak Radom 7.09 Radom
28,2 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce 11.06 Ostrowiec
28,2 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 16.09 Skarżysko
28,4 Janina WIĄZOWSKA 41 LZS Radomka Radom 6.08 Skarżysko
28,5 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 1.05 Kielce
28,5 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec
400 m
61,9 Krystyna BODERA 40 LZS Radomka Radom 1.07 Piotrków Tryb.
62,8 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 8.10 Kielce
63,4 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 20.08 Skarżysko
65,5 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 5.08 Skarżysko
65,5 Janina WIĄZOWSKA 41 LZS Radomka Radom 29.10 Ustroń
66,2 Mirosława PAWŁOWSKA 44 MKS Orlęta Radom 10.09 Kielce
67,4 Wanda KAZIMIERSKA 40 LZS Łysica Kielce 3.06 Ostrowiec
67,6 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom 24.08 Radom
67,8 Zofia FABIAŃSKA 41 Granat Skarżysko 30.10 Skarżysko
68,4 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 30.10 Skarżysko
500 m
1.21,6 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 1.07 Poznań
1.22,5 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec 1.10 Kielce
1.22,6 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
1.25,5 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 26.07 Kielce
1.25,6 Janina WIĄZOWSKA 41 LZS Radomka Radom 1.10 Kielce
1.26,0 Krystyna SKORUS 46 Budowlani Kielce 10.06 Ostrowiec
1.26,2 Danuta BANASIAK 45 MKS Orlęta Radom 17.09 Radom
1.26,7 Mirosława PAWŁOWSKA 44 MKS Orlęta Radom 3.06 Skarżysko
1.27,2 Barbara GIERACH 45 KSZO Ostrowiec 10.06 Ostrowiec
1.27,4 Sabina ZUGAJ 45 MKS Szydłowiec 18.06 Skarżysko
800 m
2.28,6 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec 15.10 Ostrowiec
2.31,0 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 10.09 Kielce
2.31,4 Janina WIĄZOWSKA 41 LZS Radomka Radom 26.08 Białystok
2.40,0 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 08 Kielce
2.40,4 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 2.07 Poznań
80 m ppł
12,5 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 1.07 Poznań
12,7 Teresa PIETRZYK 44 MKS Kielce 7.10 Kielce
13,0 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
13,5 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 15.10 Skarżysko
13,7 Krystyna KOSSAKOWSKA 45 Czarni Radom
14,2 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
14,3 Krystyna SMAGAŁA 46 Budowlani Kielce
14,3 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce
14,4 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Pilica Białobrzegi 29.10 Ustroń
14,5 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 4.06 Skarżysko
4×100 m
52,5 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 29.10 Skarżysko
(Z. FABIAŃSKA, 41 – A. WINIARSKA, 36 – K. MĄKOSA, 43 – Z. KRÓTKOPAD, 44)
53,8 BUDOWLANI Kielce (juniorki) 10.09 Kielce
54,2 BUDOWLANI Kielce (młodziczki) 29.10 Skarżysko
55,1 BUDOWLANI Kielce (seniorki) 1.10 Kielce
55,1 LZS RADOMKA Radom (seniorki) 1.10 Kielce
55,5 MKS ORLĘTA Radom (juniorki) 27.05 Skarżysko
55,5 MKS ORLĘTA Radom (młodziczki) 29.10 Skarżysko
56,5 RADOMIAK Radom (seniorki) 29.10 Skarżysko
56,6 MKS Ostrowiec Świętokrzyski
56,7 CUKROWNIA Kazimierza Wielka (seniorki) 29.10 Skarżysko
sztafety łączone
51,1 KIELECKIE (reprezentacja województwa) 8.10 Kielce
(T. PIETRZYK, 44 – A. WINIARSKA, 36 – Z. FABIAŃSKA, 41 – K. BODERA, 40)
51,8 LZS KIELECKIE (reprezentacja województwa zrzeszenia) 29.10 Ustroń
(A. SZYMAŃSKA, 47 – K. BODERA, 40 – Z. ALBERSKA, 43 – T. ZASUCHA, 46)
4×200 m
1.51,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorki) 29.10 Skarżysko
(K. MĄKOSA, 43 – A. WINIARSKA, 36 – Z. FABIAŃSKA, 41 – Z. KRÓTKOPADA, 44)
1.57,4 BUDOWLANI Kielce (juniorki) 29.10 Skarżysko
1.59,1 MKS ORLĘTA Radom (młodziczki) 29.10 Skarżysko
2.01,6 CUKROWNIA Kazimierza Wielka (seniorki) 29.10 Skarżysko
2.01,7 RADOMIAK Radom (seniorki) 29.10 Skarżysko
wzwyż
1,42 Maria POŁEĆ 46 MKS Pionki 10.09 Skarżysko
1,40 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 22.05 Skarżysko
1,40 Elżbieta BIAŁEK 43 MKS Końskie 21.05 Kielce
1,38 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 23.06 Skarżysko
1,37 Krystyna WŁODNO 46 LZS Nida Pińczów 1.10 Pińczów
1,35 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
1,35 Krystyna GRUDZIEŃ 46 Cukrownia Kazimierza Wlk. 10.06 Sandomierz
1,35 Maria BIAŁKOWSKA 45 MKS Orlęta Radom 18.06 Radom
1,35 Maria KUCHARSKA 43 Granat Skarżysko 27.07 Stalowa Wola
1,35 Elżbieta CECHERZ 46 MKS Kielce
1,35 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
w dal
5,12 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 15.10 Skarżysko
5,04 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 23.06 Skarżysko
5,03 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 15.10 Skarżysko
4,95 Jadwiga KOSMAL 46 Granat Skarżysko 23.06 Skarżysko
4,86 Teresa KORUBA 46 LZS Łysica Kielce 13.08 Skarżysko
4,84 Janina WIĄZOWSKA 41 LZS Radomka Radom 24.09 Radom
4,76 Maria POŁEĆ 46 MKS Pionki 10.09 Skarżysko
4,70 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom 30.09 Radom
4,67 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 22.06 Skarżysko
4,67 Ewa SZYMAŃSKA 47 LZS Pilica Białobrzegi 15.10 Kielce
kula
10,72 Lidia INTEREWICZ 40 LZS Radomka Radom 21.05 Skarżysko
10,12 Wanda RZESZOWSKA 40 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
10,04 Jadwiga KANIOWSKA 43 LZS Łysica Kielce 30.09 Kielce
9,95 Henryka MATRACKA 43 KSZO Ostrowiec 26.07 Stalowa Wola
9,94 Maria KUCHARSKA 43 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
9,71 Eulalia LEŚNICKA 43 MKS Orlęta Radom 1.05 Radom
9,64 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
9,54 Lucyna CHARKIEWICZ 44 LZS Nida Pińczów 22.07 Kazimierza Wielka
9,32 Irena BILSKA 40 LZS Szydłowianka 24.09 Szydłowiec
9,17 Stefania SZYSZKA 44 LZS Łysica Kielce 22.10 Skarżysko
dysk
32,82 Lidia INTEREWICZ 40 LZS Radomka Radom 3.06 Ostrowiec
31,41 Lucyna CHARKIEWICZ 44 LZS Nida Pińczów 29.10 Ustroń
31,16 Wanda RZESZOWSKA 40 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
31,09 Zofia URAZIŃSKA 44 LZS Wąglanka Opoczno 29.10 Ustroń
31,02 Henryka MATRACKA 43 KSZO Ostrowiec 1.07 Poznań
30,13 Danuta FULARA 42 KSZO Ostrowiec
29,83 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 30.10 Skarżysko
29,72 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 15.10 Kielce
28,80 Natalia BIAŁKOWSKA 35 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
28,58 Zofia JANISZEWSKA 39 Star Starachowice
oszczep
37,58 Pelagia WÓJCIK 44 LZS Łysica Kielce 8.10 Kielce
36,18 Natalia BIAŁKOWSKA 35 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
34,57 Wanda RZESZOWSKA 40 Granat Skarżysko 18.06 Warszawa
32,56 Janina ŁAKOMIEC 43 Budowlani Kielce 13.00 Opole
31,50 Anna ŁYŻWA 45 MKS Skarżysko 21.05 Ostrowiec
30,48 Krystyna KOSSAKOWSKA 45 Czarni Radom 2.07 Wrocław
30,27 Anna PAWLAK 46 Czarni Radom 10.09 Kielce
30,26 Halina DZIUBA 45 LZS Końskie 24.09 Radom
30,12 Eulalia LEŚNICKA 43 MKS Orlęta Radom 27.05 Skarżysko
29,69 Lidia INTEREWICZ 40 LZS Radomka Radom 4.06 Ostrowiec
5-bój
3.452 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
(12,9 – 9,64 – 1,35 – 4,86 – 29,0)
3.209 Zofia KRÓTKOPAD 44 Granat Skarżysko 16.09 Skarżysko
(7,97 – 1,32 – 28,2 – 13,3 – 4,67)
3.094 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
(13,8 – 8,10 – 1,35 – 4,65 – 30,2)
2.983 Teresa PIETRZYK 44 MKS Kielce 22.10 Skarżysko
2.801 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
2.752 Krystyna KOSSAKOWSKA 45 Czarni Radom 08 Radom
2.690 Anna KWIATKOWSKA 45 Budowlani Kielce 22.10 Skarżysko
2.686 Barbara KUBICKA 43 Budowlani Kielce 22.10 Skarżysko
2.537 Stefania SZYSZKA 44 LZS Łysica Kielce 22.10 Skarżysko
2.514 Wiesława BOCHACZ 41 Budowlani Kielce 22.10 Skarżysko
2.454 Halina GWAREK 45 Czarni Radom
3-bój
157 Krystyna KOSSAKOWSKA 45 Czarni Radom
142 Krystyna MILLER 46 Czarni Radom
142 Elżbieta CECHERZ 46 MKS Kielce 22.10 Skarżysko
4-bój
273 Izabela SZLEZYNGIER 47 MKS Skarżysko
263 Wanda MAJ 46 Czarni Radom
261 Wanda MALINOWSKA 47 Jędrzejów 14.10 Kielce
Wyniki uzyskane w hali (sali)
500 m
1.27,5 Sabina NOWAK 43 KSZO Ostrowiec 21.01 Warszawa
w dal z miejsca
2,30 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
2,30 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
2,25 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
trójskok z miejsca
7,05 Zofia KUŚMIERCZYK 42 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
7,00 Apolonia WINIARSKA 36 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
6,82 Krystyna MĄKOSA 43 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
M ę ż c z y ź n i
100 m
11,0 Andrzej KOWALSKI 42 MKS Pionki 21.05 Ostrowiec
11,0 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 7.10 Kielce
11,1 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 10.06 Przemyśl
11,1 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 30.06 Poznań
11,2 Wiesław JACH 43 LZS Łysica Kielce 5.08 Skarżysko
11,3 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
11,3 Zdzisław PAJĄK 36 Radomiak Radom
11,3 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 21.10 Skarżysko
11,4 Zygmunt GRZEGOLEC 43 KSZO Ostrowiec 10.06 Ostrowiec
11,4 Janusz KIESZEK 42 Radomiak Radom 11.06 Radom
11,4 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 7.10 Kielce
200 m
22,6 Andrzej KOWALSKI 42 MKS Pionki 11.06 Przemyśl
22,6 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
22,7 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 18.06 Warszawa
22,9 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 8.10 Kielce
23,2 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 1.07 Poznań
23,6 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko
23,7 Jerzy MIERNIK 41 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
23,8 Jerzy GAWOR 41 LZS Radomka Radom 22.05 Skarżysko
23,8 Wiesław JACH 43 LZS Łysica Kielce 29.10 Ustroń
23,9 Walenty WĄSIK 44 MKS Orlęta Radom
23,9 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
300 m
38,4 Tadeusz SIARA 45 MKS Orlęta Radom 24.09 Skierniewice
39,2 Marek WIŚNIEWSKI 45 MKS Kielce 24.09 Skierniewice
39,3 Ireneusz BARSZCZ 45 KSZO Ostrowiec 14.07 Kielce
39,5 Jerzy PODSIADŁO 46 KSZO Ostrowiec 25.07 Stalowa Wola
400 m
51,4 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 30.09 Poznań
51,7 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 26.07 Stalowa Wola
51,9 Jerzy MIERNIK 41 Granat Skarżysko 10.09 Kielce
52,0 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 21.05 Skarżysko
52,3 Antoni KRAUS 30 KSZO Ostrowiec 21.05 Skarżysko
52,4 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 21.10 Skarżysko
52,7 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec
52,8 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 20.05 Skarżysko
53,0 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 MKS Końskie 10.06 Przemyśl
53,1 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica Kielce 3.06 Skarżysko
53,1 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 30.06 Poznań
53,1 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce
800 m
1.57,4 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 26.08 Głuchołazy
1.58,0 Antoni KRAUS 30 KSZO Ostrowiec
1.58,7 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 27.07 Stalowa Wola
1.59,0 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 22.05 Skarżysko
2.01,2 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica Kielce 2.07 Piotrków Tryb.
2.02,7 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec
2.04,2 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 14.06 Ostrowiec
2.04,8 Marek ROŻEK 41 Granat Skarżysko 13.09 Skarżysko
2.05,0 Andrzej SOŁTYSIK 43 Budowlani Kielce
2.05,5 Zenon GADECKI 44 LZS Łysica Kielce 6.08 Skarżysko
2.05,5 Waldemar JOPKIEWICZ 40 Budowlani Kielce
1000 m
2.35,5 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 28.09 Warszawa
2.37,8 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 22.07 Skarżysko
2.39,2 Władysław SEWERYŚ 43 LZS Łysica Kielce
2.39,7 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 28.05 Skarżysko
2.41,5 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 7.09 Kielce
2.43,2 Marek ROŻEK 41 Granat Skarżysko 22.07 Skarżysko
2.43,6 Jan NOWAKOWSKI 41 Radomiak Radom 21.05 Radom
2.44,2 Bogusław MIERZEJEWSKI 38 KSZO Ostrowiec
2.44,8 Kazimierz GŁOWACKI 43 LZS Sandomierzanka 17.09 Sandomierz
2.45,1 Zygmunt ROGOZIŃSKI 45 KSZO Ostrowiec 25.07 Stalowa Wola
1500 m
4.03,6 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 10.06 Ostrowiec
4.06,6 Antoni KRAUS 30 KSZO Ostrowiec 10.09 Kielce
4.07,1 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 10.09 Kielce
4.10,8 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 10.06 Ostrowiec
4.11,0 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
4.13,4 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 30.09 Poznań
4.14,3 Kazimierz ŁASZCZYŃSKI Czarni Radom 3.06 Ostrowiec
4.14,7 Marek ROŻEK 41 Granat Skarżysko 30.09 Poznań
4.15,0 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 1.05 Ostrowiec
4.15,2 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 10.09 Radom
3000 m
8.47,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 11.06 Ostrowiec
9.05,2 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 22.05 Skarżysko
9.06,8 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
9.12,4 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 22.05 Skarżysko
9.15,8 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 11.06 Ostrowiec
9.21,4 Alfred ZATORSKI 37 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
9.23,4 Zdzisław KUDŁA 38 Budowlani Kielce
9.27,8 Władysław GOŚCIŃSKI 43 Star Starachowice 21.05 Skarżysko
9.28,2 Marian PATRZAŁEK 42 LZS Łysica Kielce 11.06 Ostrowiec
9.31,0 Kazimierz ŁASZCZYŃSKI Czarni Radom 1.10 Radom
5000 m
15.08,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 30.06 Poznań
15.39,2 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 30.06 Poznań
15.48,6 Adam ŁEBEK 34 KSZO Ostrowiec 4.06 Ostrowiec
16.09,8 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 8.10 Kielce
16.36,8 Tadeusz MACHNIO 36 LZS Radomka Radom 6.08 Skarżysko
16.44,0 Alfred ZATORSKI 37 Granat Skarżysko 30.09 Poznań
16.46,8 Bolesław CZWARNO 36 LZS Radomka 6.08 Skarżysko
16.56,2 Józef KĄDRZYCKI 40 LZS Wąglanka Opoczno 6.08 Skarżysko
17.00,4 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 30.09 Poznań
17.04,8 Mirosław KOZA 37 LZS Łysica Kielce 8.10 Kielce
110 m ppł
15,2 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 30.06 Poznań
15,3 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 30.06 Poznań
16,0 Maciej GRZELKA 43 Granat Skarżysko 7.10 Kielce
16,1 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 30.09 Kielce
17,4 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce
17,6 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
18,2 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
18,6 Zygmunt ZAWÓR 39 Star Starachowice
18,6 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 30.09 Kielce
18,9 Waldemar KAMIŃSKI 41 KSZO Ostrowiec
100 cm
15,2 Maciej GRZELKA 42 MKS Skarżysko 24.08 Głuchołazy
17,4 Krzysztof KUSZEWSKI 43 MKS Radom 10.06 Przemyśl
91,4 cm
16,6 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Radom 1.10 Kielce
200 m ppł
24,7 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.07 Poznań
25,0 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 1.07 Poznań
26,6 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 8.10 Kielce
26,7 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 8.10 Kielce
26,8 Maciej GRZELKA 42 MKS Skarżysko 13.08 Opole
27,8 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 16.07 Radom
27,8 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 6.08 Skarżysko
28,0 Mirosław MĄCZYŃSKI 44 MKS Końskie 11.06 Przemyśl
28,1 Jan POLESIAK 37 LZS Radomka Radom 13.08 Skarżysko
28,3 Wilhelm WOŁOWIEC LZS Radomka Radom 13.08 Skarżysko
400 m ppł
56,0 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
56,6 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 18.06 Warszawa
59,6 Jerzy MIERNIK 40 Granat Skarżysko 2.07 Poznań
60,2 Jerzy MICHALSKI 40 LZS Radomka Radom 6.08 Skarżysko
61,6 Jan KRAWCZYK 42 Budowlani Kielce 08 Kielce
62,5 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko
62,9 Włodzimierz OLSIŃSKI 33 Granat Skarżysko
64,5 Waldemar BURANDT 42 LZS Radomka Radom 1.10 Kielce
65,0 Wacław KASIŃSKI 39 KSZO Ostrowiec
65,4 Edward STARACHOWSKI 41 KSZO Ostrowiec 4.06 Ostrowiec
65,4 Marian BRUDNY Budowlani Kielce
1500 m prz
4.21,0 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 2.07 Poznań
4.30,7 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
4.33,4 Jerzy BIELECKI 40 LZS Łysica Kielce 30.09 Kielce
4.41,8 Marek ROŻEK 41 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
4.45,6 Jan GŁOGOWSKI 44 Czarni Radom 2.07 Wrocław
4.46,8 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec
5.01,7 Stefan WOJCIECHOWSKI Budowlani Kielce
5.02,2 Wacław KASIŃSKI 39 KSZO Ostrowiec
5.04,4 Zenon KUSIŃSKI 43 Budowlani Kielce
5.11,2 Marian PATRZAŁEK 42 LZS Łysica Kielce 30.09 Kielce
3000 m prz
9.50,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 10.09 Kielce
10.19,0 Lech MILLER 33 KSZO Ostrowiec 10.09 Kielce
10.55,4 Kazimierz ZIÓŁKOWSKI 31 Granat Skarżysko 10.09 Kielce
11.26,6 Czesław SOBCZAK Radomiak Radom 10.09 Kielce
4×100 m
43,7 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 10.06 Warszawa
(K. FRONK, 37 – J. MIERNIK, 40 – F. DREWNIANY, 36 – R. LIPIEC, 37)
45,2 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 21.05 Skarżysko
45,4 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 21.05 Skarżysko
45,8 RADOMIAK Radom (seniorzy)
46,0 LZS RADOMKA Radom (seniorzy) 21.05 Skarżysko
46,1 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 29.10 Skarżysko
46,4 MKS Pionki (juniorzy) 27.05 Skarżysko
46,6 MKS Kielce (juniorzy) 29.10 Skarżysko
46,7 STAR Starachowice (seniorzy) 30.09 Kielce
46,8 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
Sztafety łączone
44,4 KIELECKIE (reprezentacja województwa) 7.10 Kielce
4×400 m
3.40,4 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 1.10 Poznań
(Z. WŁODARCZYK, 41 – A. REK, 41 – K. FRONK, 37 – M. MĄCZYŃSKI, 44)
3.43,2 RADOMIAK Radom (seniorzy)
3.44,2 LZS RADOMKA Radom (seniorzy)
3.44,3 BUDOWLANI Kielce 10.09 Kielce
3.46,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (seniorzy) 1.10 Kielce
3.51,3 CZARNI Radom (junorzy)
3.52,5 BUDOWLANI Kielce (juniorzy)
3.53,7 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy)
3.58,4 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (juniorzy)
sztafeta łączona
3.41,6 LZS KIELECKIE (reprezentacja województwa zrzeszenia) 29.10 Ustroń
sztafeta szwedzka
2.05,8 GRANAT Skarżysko-Kamienna (seniorzy) 29.10 Skarżysko
(B. CHLASTAWA, 38 – K. FRONK, 37 – M. GRZELKA, 42 – R. LIPIEC, 37)
2.09,1 MKS Kielce (juniorzy) 29.10 Skarżysko
2.09,8 BUDOWLANI Kielce (seniorzy) 29.10 Skarżysko
2.12,4 STAR Starachowice (juniorzy) 29.10 Skarżysko
2.13,5 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
2.14,4 CZARNI Radom (seniorzy) 29.10 Skarżysko
2.21,6 RADOMIAK Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
sztafeta olimpijska
3.33,2 RADOMIAK Radom (seniorzy) 7.09 Radom
3.33,4 BUDOWLANI Kielce (juniorzy) 29.10 Skarżysko
3.35,5 RADOMIAK Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
3.40,0 LZS RADOMKA Radom (seniorzy)
3.45,5 STAR Starachowice (seniorzy) 29.10 Skarżysko
3.45,7 MKS ORLĘTA Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
3.48,0 MKS ORLĘTA II Radom (juniorzy) 29.10 Skarżysko
3.54,0 CZARNI Radom (juniorzy)
3.56,5 WISŁA Sandomierz 23.07 Sandomierz
3×1000 m
8.21,8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (młodzicy) 3.09 Ostrowiec
(Stanisław PELCZAR, 45 – Ireneusz BARSZCZ, 45 – Zygmunt ROGOZIŃSKI, 45)
8.22,6 RADOMIAK Radom (seniorzy) 08 Radom
8.54,8 RADOMIAK Radom (juniorzy) 08 Radom
9.07,0 RADOMIAK Radom (młodzicy) 08 Radom
9.41,0 PRONIT Pionki (młodzicy) 08 Radom
sztafeta łączona
8.21,2 KSZO Ostrowiec/LZS ŁYSICA Kielce 3.09 Ostrowiec
(Antoni KRAUS, 30 – Lech MILLER, 33 – Jerzy BIELECKI, 40)
wzwyż
1,80 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 21.05 Skarżysko
1,77 Konstanty KASPRZYCKI 43 MKS Skarżysko 3.06 Skarżysko
1,77 Stefan STACHURSKI 35 LZS Radomka Radom 28.05 Skarżysko
1,76 Karol ĆWIELUCH 41 KSZO Ostrowiec 1.05 Ostrowiec
1,75 Marek ŁUCZYŃSKI 45 MKS Pionki 26.07 Stalowa Wola
1,74 Bogdan BORYS 44 MKS Skarżysko 22.10 Skarżysko
1,71 Władysław SOLONEK 40 KSZO Ostrowiec 1.05 Ostrowiec
1,71 Waldemar KAMIŃSKI 41 MKS Ostrowiec
1,71 Sławomir SAJDA 43 Wisła Sandomierz 17.09 Skarżysko
1,71 Zygmunt MALINOWSKI 41 Czarni Radom
1,70 Franciszek KORZENIOWSKI 36 Budowlani Kielce 1.05 Radom
1,70 Janusz OSTASZEWSKI 39 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
1,70 Marek LASOTA 44 LZS Sandomierzanka 13.08 Skarżysko
1,70 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 24.08 Nowa Huta
tyczka
3,89 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 22.07 Skarżysko
3,80 Henryk PRONOBIS 38 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
3,70 Adam JÓŹWIK 36 Budowlani Kielce 7.05 Kielce
3,60 Bogdan BORYS 44 MKS Skarżysko 11.06 Przemyśl
3,60 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 18.06 Warszawa
3,51 Jerzy WŁOSKOWICZ 43 MKS Orlęta Radom 27.07 Stalowa Wola
3,42 Zdzisław JUPOWICZ 40 LZS Łysica Kielce 3.09 Ostrowiec
3,41 Wiesław SZYDŁOWSKI 40 LZS Łysica Kielce 2.07 Piotrków Tryb.
3,40 Zygmunt ZAWÓR 39 Star Starachowice 1.10 Kielce
3,22 Stanisław RÓŻALSKI 41 KSZO Ostrowiec
w dal
7,05 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
6,96 Stanisław STĄSIEK 33 KSZO Ostrowiec 21.05 Skarżysko
6,78 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
6,66 Zdzisław PAJĄK 36 Radomiak Radom 22.05 Radom
6,56 Henryk PRONOBIS 38 Granat Skarżysko 17.09 Skarżysko
6,55 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
6,50 Walenty WĄSIK 44 MKS Orlęta Radom 3.06 Skarżysko
6,46 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 22.07 Kielce
6,39 Czesław WIEWIÓR 41 KSZO Ostrowiec 21.05 Skarżysko
6,39 Andrzej REK 41 Granat Skarżysko 17.06 Warszawa
6,39 Bogdan BORYS 44 MKS Skarżysko
trójskok
14,46 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 2.07 Poznań
14,28 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
13,84 Jerzy LECH 35 Budowlani Kielce 2.07 Kielce
13,58 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 22.07 Skarżysko
13,50 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 18.05 Warszawa
13,28 Jerzy KRZEMIŃSKI 44 MKS Kielce 10.09 Kielce
13,17 Marek KOŁODZIEJ 43 Budowlani Kielce 30.04 Kielce
13,15 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 17.09 Skarżysko
13,08 Zbigniew POBIS Czarni Radom 14.10 Radom
12,99 Jerzy BEDNARZ Budowlani Kielce 22.07 Kielce
kula
13,42 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 6.08 Skarżysko
13,20 Marian PĘKACKI 44 LZS Pilica Białobrzegi 29.10 Ustroń
12,77 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 30.04 Skarżysko
12,69 Tadeusz STASIAK 40 KSZO Ostrowiec 30.09 Kielce
12,66 Zdzisław FURMANEK 35 LZS Łysica Kielce 10.06 Ostrowiec
12,66 Kazimierz KUNAT 35 KSZO Ostrowiec 10.06 Ostrowiec
12,61 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 7.05 Stalowa Wola
12,28 Jerzy ŚWIERCZ 36 LZS Radomka Radom 28.04 Skarżysko
12,10 Krzysztof WASZCZYK 35 LZS Opatów 12.10 Opatów
12,01 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 10.06 Warszawa
11,97 Leonard SKOWRON Granat Skarżysko 1.10 Poznań
6 kg
14,51 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 5.10 Sopot
14,41 Marian PĘKACKI 44 LZS Pilica Białobrzegi 1.07 Piotrków Tryb.
13,33 Gustaw PODLEWSKI 43 MKS Skarżysko 26.05 Skarżysko
13,33 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 15.10 Skarżysko
13,32 Wiesław GRZEBAŁA 44 MKS Orlęta Radom 26.05 Skarżysko
13,12 Zbigniew HARATYM 43 MKS Orlęta Radom 26.05 Skarżysko
5 kg
14,32 Zbigniew HARATYM 43 MKS Orlęta Radom 21.05 Kielce
14,03 Gustaw PODLEWSKI 43 MKS Skarżysko 21.05 Ostrowiec
13,93 Robert BILL 45 Czarni Radom 24.07 Stalowa Wola
dysk
47,70 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 18.06 Warszawa
41,02 Marian PĘKACKI 44 LZS Pilica Białobrzegi 30.09 Radom
40,03 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 13.08 Skarżysko
39,19 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 3.06 Ostrowiec
39,00 Longin RESZELEWSKI 38 LZS Wąglanka Opoczno 15.10 Kielce
38,86 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 26.04 Skarżysko
38,33 Kazimierz KUNAT 35 KSZO Ostrowiec 22.05 Skarżysko
38,16 Aleksander MIECZNIKOWSKI 40 LZS Radomka Radom 8.10 Białobrzegi
38,14 Zdzisław FURMANEK 35 LZS Łysica Kielce 30.09 Kielce
37,46 Janusz OSTASZEWSKI 39 Granat Skarżysko 18.06 Warszawa
wynik wątpliwy
42,03* Zdzisław FURMANEK 35 LZS Łysica Kielce 14.05 Kielce
wynik z „Bilansu sezonu” miesięcznika „Lekka Atletyka”, nie figuruje w tabelach Kieleckiego OZLA, dziesiątkach najlepszych opublikowawanych w „Słowie Ludu” ani w z zestawieniuach Zrzeszenia LZS
1,5 kg
51,12 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 21.09 Gdańsk
48,22 Marian PĘKACKI 44 LZS Pilica Białobrzegi 15.10 Kielce
45,60 Adam TARAS 44 MKS Skarżysko 27.10 Skarżysko
43,92 Wiesław GRZEBAŁA 44 MKS Orlęta Radom 8.10 Skarżysko
43,79 Ryszard PRZYTUŁA 42 MKS Skarżysko 4.06 Skarżysko
1 kg
49,49 Krzysztof ARCZEWSKI 46 RKS Orlęta Radom 1.10 Kielce
47,00 Marek ŁUCZYŃSKI 45 MKS Pionki 18.06 Radom
oszczep
60,52 Longin RESZELEWSKI 38 LZS Wąglanka Opoczno 7.10 Kielce
57,32 Robert BILL 45 Czarni Radom 19.07 Stalowa Wola
54,93 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 3.09 Skarżysko
52,99 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
52,57 Zygmunt WĄTŁY 35 LZS Sandomierzanka 06 Sandomierz
52,48 Władysław KWIATKOWSKI 44 MKS Orlęta Radom 26.05 Skarżysko
52,05 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 1.10 Poznań
51,43 Krzysztof KROKOSZ 41 Granat Skarżysko 17.09 Skarżysko
49,87 Ryszard LIPIEC 37 Granat Skarżysko 25.10 Skarżysko
49,46 Henryk KOWALIK 42 MKS Orlęta Radom
600 g
62,08 Robert BILL 45 Czarni Radom 24.07 Radom
51,58 Andrzej KOWALCZYK 46 MKS Końskie 10.09 Skarżysko
młot
55,18 Kazimierz KUNAT 35 KSZO Ostrowiec 4.06 Ostrowiec
54,59 Józef GLIBOWSKI 40 KSZO Ostrowiec 8.10 Kielce
48,65 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 30.04 Skarżysko
46,61 Stanisław LESIAK 36 KSZO Ostrowiec 15.06 Ostrowiec
43,95 Bogdan WINIARSKI 28 Granat Skarżysko 11.06 Warszawa
43,01 Jerzy SEREK 42 Granat Skarżysko
42,89 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko
41,95 Janusz BORYS 32 Granat Skarżysko 29.10 Skarżysko
41,62 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 6.08 Skarżysko
39,62 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko
6 kg
55,58 Jerzy SEREK 42 Granat Skarżysko 29.10 Skarżysko
51,09 Gustaw PODLEWSKI 43 Granat Skarżysko 29.10 Skarżysko
44,14 Ryszard KRZESIŃSKI 43 LZS Pilica Białobrzegi 27.07 Radom
43,72 Marian PĘKACKI 44 LZS Pilica Białobrzegi 4.06 Skarżysko
43,32 Bogdan WALUSZEWSKI 44 Budowlani Kielce 22.10 Kielce
5 kg
43,74 Wojciech WÓJCIK 45 MKS Skarżysko 25.10 Skarżysko
10-bój
5.819 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 25.08 Nowa Huta
(11,5 – 6,64 – 12,06 – 1,70 – 52,4 – 16,7 – 35,87 – 3,70 – 53,95 – 4.55,4)
4.271 Zdzisław WŁODARCZYK 41 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
(12,2 – 5,97 – 10,33 – 1,50 – 56,4 – 17,6 – 33,00 – 3,50 – 31,47 – 4.52,4)
4.231 Jerzy PRZYBOROWSKI 30 Budowlani Kielce 22.10 Skarżysko
4.038 Bronisław CHLASTAWA 38 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
(12,2 – 5,92 – 8,19 – 1,55 – 52,4 – 18,2 – 25,45 – 2,20 – 39,63 – 4.26,0)
2.984 Henryk LENARCZYK RKS Radom
5-bój (juniorzy)
359 Adam SALWEROWICZ 43 Star Starachowice 22.10 Skarżysko
324 Zbigniew JĘDRZEJCZYK 44 MKS Kielce 22.10 Skarżysko
315 Maciej GRZELKA 43 Granat Skarżysko 22.10 Skarżysko
(11,9 – 5,95 – 10,72 – 1,57 – 3.00,1)
301 Bogdan BORYS 44 MKS Skarżysko 22.10 Skarżysko
300 Marian MIĘKUS 42 Radomiak Radom 22.10 Skarżysko
3-bój (młodzicy, 100 m – kula 5 kg – wzwyż )
218 Marek ŁUCZYŃSKI 45 MKS Pionki 26.07 Stalowa Wola
(12,0 – 12,91 – 1,75)
202 Robert BILL 45 Czarni Radom 09 Radom
4-bój (dzieci)
324 Jerzy KLUBA 47 MKS Ostrowiec
Wyniki uzyskane w hali (sali)
800 m
2.02,8 Antoni KRAUS 30 KSZO Ostrowiec 21.01 Warszawa
3000 m
9.03,2 Franciszek KRAKOWIAK 37 KSZO Ostrowiec 22.01 Warszawa
w dal z miejsca
2,78 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
2,75 Grzegorz MIRKOWSKI 39 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
2,70 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 22.03 Skarżysko
trójskok z miejsca
8,85 Kazimierz FRONK 37 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
8,30 Edward GRZEBIEŃ 36 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
8,20 Franciszek DREWNIANY 36 Granat Skarżysko 23.03 Skarżysko
Opracowano na podstawie:

1. Wykaz wszystkich wyników klasyfikowanych w 1961 r. (maszynopis z archiwum OZLA);

2. Tabele najlepszych wyników lekkoatletów LZS w 1961 r. (maszynopis ze zbioru Darosława Sobonia);

3. Bilans sezonu 1961, „Lekka Atletyka” 12/1961, 1,2,4 1962;

4. Kronika sekcji lekkoatletycznej ZKS Granat Skarżysko (rękopis autorstwa Bogdana Winiarskiego);

5. Kronika sekcji lekkoatletycznej KSZO Ostrowiec (w archiwum MOSiR Ostrowiec)

5. „Słowo Ludu” 1961;

6. „Życie Radomskie” 1961;

Zdjęcia z archiwum Bogdana Winiarskiego, Darosława Sobonia i Jerzego Przyborowskiego oraz ze „Słowa Ludu”.