Dawid Kubiec przed Łukaszem Woźniakiem w Półmaratonie Kieleckim

Pewnym zwycięstwem Dawida Kubca zakończył się 4. sieBiega Półmaraton Kielecki. Biegacz ze Starachowic uzyskał czas 1:11.30, wyprzedzając o 1 min 7 s triumfatora trzech poprzednich edycji imprezy Łukasza Woźniaka ze Strawczyna. Trzeci na mecie był Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów z wynikiem 1:16.29. Kolejne trzy miejsca zajęli: 4. Michał Bąk 1:17.06, 5. Marcin Domagała z Jędrzejowa 1:18.19, 6. Jarosław Lubiński z Oksy 1:19.32.
Jako 24. minęła metę na Kolporter Arenie najlepsza z kobiet Kornelia Kostka z Kielc. Znana przed laty z występów w KKL biegaczka pokonała półmaraton w 1:30.17. Druga była Wioletta Jończyk z Daleszyc (1:36.44), a trzecia Maria Rodkiewicz-Kaługa z Kielc (1:38.42).
W zorganizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBiega półmaratonie na starcie stanęło 998 biegaczek i biegaczy, do mety dobiegło 978.