Cztery zwycięstwa i rekord młodziczek w Bełchatowie

Dziewiętnaście razy stawali na podium świętokrzyscy lekkoatleci w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Bełchatowie. Dwa medalowe miejsca wywalczyła Wiktoria Wijas z KKL Kielce, która wygrała rzut młotem z wynikiem 49,04 m i była druga w dysku z rezultatem 32,94 m. Całe podium zajęły świętokrzyskie młodziczki w biegu na 200 m przez płotki. Zwyciężyła Anna Skowronek z KKL, bijąc czasem 29,70 s rekord województwa w tej kategorii wiekowej. Drugą lokatę zajęła jej koleżanka klubowa Kinga Ciesielska (31,43 s), a trzecie Ola Grzyb z Wisły Junior Sandomierz (33,48 s).  Zawodniczki KKL podwójnie wygrały również skok o tyczce. Najlepsza była Aleksandra Strząbała z rezultatem 3,01 m, wyprzedzając Ciesielską, która skoczyła 10 cm mniej, ale – podobnie jak na 200 m ppł – ustanowiła rekord życiowy. Swój najlepszy wynik na 600 m uzyskała natomiast Wiktoria Banaś z Olimpu Strawczyn, wygrywając z dużą przewagą bieg na tym dystansie.

Pozostałe miejsca na podium świętokrzyskich młodzików:

dziewczęta

100 m – 2. Natalia Żywczyk, Czwórka Ostrowiec 12,86

300 m – 2. Julia Krakowska, Nadir Jędrzejów 43,42, 3. Idalia Mastalerz, Olimp Strawczyn 44,17

600 m – 3. Oliwia Skrzyniarz, KKL 1.42,70

1000 m – 2. Amelia Suwara, STS Skarżysko 3.12,88, 3. Kamila Równicka, Nadir 3.17,19

oszczep – 3. Aleksandra Sadłocha, Gryf Rytwiany 29,45

chłopcy

1000 m – 3. Marek Zdral, Gryf Rytwiany 2.56,36

110 m ppł – 2. Eryk Lenartowicz, KKL 17,80

tyczka – 3. Nikodem Pochopień, KKL 3,01

w dal – 3. Krystian Brutkowski, Słoneczko Busko-Zdrój 5,72

W punktacji wojewódzkiej mistrzostw zdecydowanie zwyciężyło łódzkie z dorobkiem 332 pkt. Świętokrzyskie zdobyło tylko 86 pkt. W punktacji klubowej pierwsze miejsce zajął UKS Błyskawica Domaniewice (52 pkt), przed MKS Aleksandrów Łódzki (36 pkt) i KKL Kielce (35 pkt).