Tym razem polscy biegacze najlepsi w Szydłowie

Zdecydowanym zwycięstwem Mateusza Kaczora z RLTL ZTE Radom zakończył się bieg główny na 10 km podczas 39. Międzynarodowych Ulicznych Biegów Sylwestrowych w Szydłowie. Młodzieżowy reprezentant Polski pokonał trasę w 31 min i 4 s, wyprzedzając drugiego na mecie Sylwestra Lepiarza z LKB Rudnik o 45 s. Trzecie miejsce zajął pochodzący z Ukrainy biegacz Andrzej Starżyński.

Szósty był Damian Noga z Kłody (gm. Rytwiany), siódmy Aleksander Dragan z Kielc, dziewiąty Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój, a dziesiąty kolejny kielczanin Michał Jamioł.

Na 11. pozycji finiszowała najlepsza z kobiet Renata Pliś z Maratonu Świnoujście, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Druga wśród pań była inna reprezentantka Polski Katarzyna Broniatowska z Krakowa, a trzecia Julia Profis z Ukrainy. Czwarte miejsce zajęła Agnieszka Filipowska z RKS Łódź, wychowanka LKB Rudnik, a piąte Sabina Jarząbek z KKL Kielce. Bieg na 10 km ukończyło 210 mężczyzn i 72 kobiety.