Jędrzejowskie juniorki w czołówce przełajowych mistrzostw Polski

Nie udało się zdobyć medalu świętokrzyskim biegaczom w przełajowych mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w Olszynie na Dolnym Śląsku. Najbliżej podium była Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów, która uplasowała się na piątym miejscu w biegu juniorek na 2 km. Pokonała ten dystans w 7 min 20 s, tracąc do brązowej medalistki 10 s. Dobrze wypadła też druga juniorka jędrzejowskiego klubu Karolina Fiutek, zajmując siódmą lokatę w biegu na 4 km z czasem 16.21. Ponadto na 3 km 11. była Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (7.34). a 14. Wiktoria Bielecka z KKL Kielce (7.39).

Na 3 km juniorów jednym z faworytów do medalu był Adam Masaczyński z KKL. Przez większość dystansu biegł w ścisłej czołówce, ale nie wytrzymał trudów ciężkiej piaszczystej trasy i dotarł na metę na 13. miejscu. Uzyskał czas 10.16, tracąc 26 s do zwycięzcy Jakuba Augustyniaka z Olimpii Grudziądz, z którym w lutym w halowych mistrzostwach Polski przegrał złoty medal w biegu na 800 m.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów zajęło siódme miejsce z dorobkiem 23 pkt, natomiast w punktacji klubowej Nadir Jędrzejów sklasyfikowany został na wysokiej czwartej pozycji z 15 pkt.

Juniorzy młodsi, którzy walczyli o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, spisali się gorzej. Najwyższą 13. lokatę zajął Łukasz Łakomiec z KKL na 3 km z wynikiem 10.34. Na tym samym dystansie wśród dziewcząt 14. była Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice z czasem 12.36. Świętokrzyskie w punktacji OOM uplasowało się na dziesiątym miejscu z 13 pkt.