„Życiówka” jędrzejowianki na 800 m, kielczanin 10. w mistrzostwach na 5 km

Karolina Fiutek

Karolina Fiutek spisała się najlepiej z zawodniczek Nadiru Jędrzejów startujących w ogólnopolskim mityngu w Rudzie Śląskiej. 18-letnia zawodniczka, której koronną konkurencją jest bieg na 1500 m, pobiegła tym  razem na  800 m. Zajęła w nim trzecie miejsce z czasem 2.17,99, poprawiając o 1,3 s rekord życiowy ustanowiony dwa tygodnie temu w mistrzostwach LZS w Zamościu. Jej młodsza o rok koleżanka klubowa Weronika Walęciak po raz pierwszy pobiegła na dystansie 3000 m, zajmując szóstą lokatę z rezultatem 11.42,48.

W ogólnopolskim mityngu Polanika w Piotrowie Trybunalskim startowało dwoje lekkoatletów KKL Kielce. 15-letni Nikodem Pochopień skoczył 1,72 m wzwyż i 3,40 m o tyczce, wyrównując w tych konkurencjach rekordy życiowe. Rok starsza od niego Kinga Ciesielska w rozgrywanych pod wiatr biegach na 100 i 200 m uzyskała czasy 13,30 i 27,05 s.

W rozegranych także w sobotę 15 czerwca 8. Mistrzostwach Polski Mężczyzn w Biegu Ulicznym na 5 km w Warszawie bardzo dobrze wypadł kielczanin Aleksander Dragan. 29-letni biegacz amator pokonał ten dystans w 15 min 13 s i w silnej stawce uplasował się na 10. pozycji. Mistrzem Polski został Szymon Dorożyński z KU AZS Politechnika Opolska z czasem 14.26 s, wyprzedzając  o 1 s Henryka Szosta z Grunwaldu Poznań, rekordzistę naszego kraju w maratonie.