Anna Skowronek pobiegła po złoty medal na 200 m przez płotki!

Była faworytką i nie zawiodła – Anna Skowronek zdobyła mistrzostwo Polski młodziczek w biegu na 200 m przez płotki. Podczas rozgrywanych w Tarnowie mistrzostw zawodniczka KKL Kielce stoczyła zaciętą walkę o zwycięstwo z Pauliną Kubis z WLKS Wrocław. Minęła metę w czasie 29,08 s, wyprzedzając rywalkę o 0,04 s.

Anna Skowronek, mistrzyni Polski młodziczek w biegu na 200 m ppł

Blisko podium w skoku o tyczce młodzików był Nikodem Pochopień z KKL. Pokonał wysokość 3,50 m, zajmując czwarte miejsce. Gdyby skoczył później 3,55 m, zdobyłby brązowy medal. W skoku w dal młodziczek ósme miejsce zajęła Izabela Sala ze Słoneczka Busko-Zdrój z wynikiem 5,07 m. Na dziewiątej pozycji uplasowała się Alicja Borek z KKL, która skoczyła 5,04 m.

W pierwszym dniu mistrzostw, które są równocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, wystąpiło jeszcze dwoje świętokrzyskich lekkoatletów. Adrianna Makuła z KKL w biegu na 100 m miała 19. czas 13,02 s. Jakub Wrzałek z Żaczka Połaniec został sklasyfikowany na 29. miejscu na 600 m z rezultatem 1.33,23.