Lidia Czarnecka piąta, Anna Gromadzka siódma w maratonie w Poznaniu

Lidia Czarnecka

Świetnie spisały się świętokrzyskie biegaczki w 20. PKO Poznań Maraton. Lidia Czarnecka z Bliżyna pokonała jego trasę w 2:51.51, plasując się na wysokim piątym miejscu. Siódma była Anna Gromadzka z Parszowa, która ustanowiła rekord życiowy czasem 3:05.54. Obydwie reprezentowały w stolicy Wielkopolski ekipę Czarnecki Run Team. Na 32. pozycji wśród kobiet została sklasyfikowana Anna Latkowska z Kielc z wynikiem 3:25.17.

Najwyższą lokatę ze świętokrzyskich maratończyków zajął w Poznaniu kielczanin Piotr Brzoza, który zajął 33. pozycję wśród mężczyzn z rezultatem 2:47.34. 40. Radosław Boczek uzyskał 2:47.45, a 46. Jacek Gębski 2:48.30. Obydwaj to biegacze z Bliżyna i z Czarnecki Run Team.

Kolejny świętokrzyski biegacz długodystansowy Jarosław Lubiński z Lipna w gminie Oksa, reprezentujący KKL Kielce, startował w ultramaratonie na 70 km rozegranym w ramach XIV Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Zajął w nim drugie miejsce z czasem 5:21.19.