Maja Peryt i Adam Kołodziej na najwyższym podium mistrzostw LZS

Maja Peryt (Facebook Juventa-Kobex Starachowice)

Osiem medali zdobyli świętokrzyscy lekkoatleci w krajowych mistrzostwach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Ciechanowie. Największą niespodziankę sprawiła 16-letnia Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice, która po raz pierwszy wystartowała na bieżni na 1500 m i zdecydowanie wygrała bieg juniorek młodszych na tym dystansie w czasie 4.40,92. Pobiegła też na 800 m i była druga z wynikiem 2.15,28.

Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz w pierwszym dniu mistrzostw zwyciężył w biegu na 3000 m juniorów z rekordem życiowym 8.41,72, a w drugim okazał się najlepszy na 5000 m z czasem 15.46,78. Jego klubowa koleżanka Wiktoria Gromada zdobyła srebrny medal w trójskoku juniorek z wynikiem 10,81 m. Brązowe medale wywalczyły w biegach juniorek Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów (4.44,44 na 1500 m) i Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (10.36,10 na 3000 m). Na trzecim miejscu podium stanęła też świętokrzyska sztafeta 4×100 m juniorek z czasem 50,48 s. Pobiegły w niej Emilia Dąbek, Wiktoria Gromada i Gabriela Modras z sandomierskiej Wisły Junior oraz Dominika Ostrowska z jędrzejowskiego Nadiru.

Ponadto punktowane miejsca zajęli:

100 m juniorek – 7. Emilia Dąbek, Wisła Junior Sandomierz 12,69 s

400 m juniorek – 6. Dominika Ostrowska, Nadir Jędrzejów 60,64 s

800 m juniorek – 5. Dominika Ostrowska 2.21,14, 6. Karolina Fiutek, Nadir 2.23,11

1500 m juniorek młodszych – 4. Julia Szydłowska, Żaczek Połaniec 4.43,97, 7. Weronika Wojnar, Juventa-Kobex Starachowice 4.53,72

1500 m juniorek: 5. Julia Szymkiewicz 4.50,16, 6. Kinga Siedlarz 5.00,46 (obie Olimp Strawczyn)

3000 m juniorek młodszych: 4. Weronika Wojnar 10.37,65

3000 m juniorek: 5. Kinga Siedlarz 10.54,95

400 m przez płotki juniorek: 4. Gabriela Modras, Wisła Junior 65,68 s

kula juniorek: 8. Wiktoria Gromada, Wisła Junior 9,79 m

Świętokrzyskie w klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęło 11. lokatę, a w punktacji województw 12.