Drużyna juniorów KKL Kielce na piątym miejscu w Polsce!

Znakomicie spisała się drużyna Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w finale drużynowych mistrzostw Polski juniorów. W rozegranych w Białymstoku zawodach kielczanie zajęli piątą lokatę, najwyższą w historii startów świętokrzyskich klubów w tych rozgrywkach. – Wszyscy zawodnicy walczyli wspaniale. Zdobyliśmy 2556 punktów, tylko nieco ponad 20 zabrakło do trzeciej lokaty – podkreśla Grzegorz Furmanek, trener i prezes KKL.

Zawodnicy i trenerzy KKL na stadionie w Białymstoku (fot. Grzegorz Furmanek)

Drużynowym mistrzem Polski juniorów został MKS-MOS Wrocław, wyprzedzając Stal Mielec, AZS Politechnikę Opolską i AZS UMCS Lublin.

Najwięcej punktów dla kieleckiego klubu -162 – zdobył wypożyczony na te zawody z Gwardii Szczytno Jakub Borkowski, który pchnął kulą 18,14 m. Druga pod tym względem (154 pkt) Natalia Biskupska rezultatem 3,50 m wyrównała rekord województwa młodziczek. Nową rekordzistką w tej kategorii wieku na 800 m została 14-letnia Oliwia Bełczew, która pokonała ten dystans w 2.15,87. Na 400 m przez płotki bardzo dobrze pobiegli Anna Skowronek (63,45 s) i Jakub Sobura-Durma (53,32 s). Sporo punktów dla drużyny dołożyły młociarki Wiktoria Wijas (55,93 m) i Zuzanna Pałyga (49,72 m), a także 800-metrowcy Adam Masaczyński (1.53,11), Łukasz Łakomiec (1.56,64) i Adam Wąchała (1.57,02). Ten ostatni ustanowił rekord życiowy. Sztafeta mieszana 4×400 m (Skowronek, Oliwia Skrzyniarz, Masaczyński i Sobura-Durma) uzyskała czas 3.40,21, lepszy od tego sprzed tygodnia, kiedy zdobywała wicemistrzostwo Polski juniorów.

Inne wyniki lekkoatletów KKL w Białymstoku:

400 m – Oliwia Skrzyniarz 60,68 s

100 m ppł – Kinga Ciesielska 15,46 s

4×100 m dziewcząt (Julia Zacharz, Oliwia Masternak, Dominika Miśta, Alicja Borek) – 51,58 s

100 m – Piotr Zając 11,78 s

1500 m – Jakub Pączkiewicz 4.06,27

tyczka – Zofia Jastrząb 3,00 m, Oskar Jagodzki 3,40 m

trójskok – Jan Fortuński 12,81 m

Zgodnie z regulaminem mistrzostw KKL wypożyczył jeszcze na te zawody drugiego kulomiota ze Szczytna Kacpra Rucińskiego, który pchnął 15,52 m.