Oliwia Bełczew najlepsza w międzywojewódzkich mistrzostwach na przełaj

14-letnia Oliwia Bełczew spisała się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w rozegranych w Końskich międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Zawodniczka KKL Kielce wygrała bieg dziewcząt na 2,5 km w czasie 10 min 27 s. Drugą na mecie Amelię Pawelus z Omegi Kleszczów wyprzedziła o 2 s. Trzecie miejsce zajęła Magda Oleksiak z Nadiru Jędrzejów (10.32), a czwarte Aleksandra Niziołek z STS Skarżysko (11.12).

Oliwia Bełczew (nr 601) na prowadzeniu biegu młodziczek na 2,5 km, tuż za nią z nr 30 Magda Oleksiak (fot. Bartłomiej Kozłowski)

W pozostałych trzech biegach dominowali młodzicy z województwa łódzkiego. Na 1,5 km dziewcząt zwyciężyła Barbara Woźniak z MLUKS Rawa Mazowiecka z czasem 6.06. Na czwartym miejscu finiszowała Małgorzata Michalska z KKL (6.17).

Bieg na 2 km chłopców wygrał Igor Jarmundowicz, także z Rawy Mazowieckiej, który pokonał trasę w 7 min. 10 s. Trzecią lokatę wywalczył Kacper Stopa z STS, który stracił do zwycięzcy 9 s. Na 3 km chłopców pierwszy na mecie był Maksymilian Zawiślak z Omegi Kleszczów (9.57). Najlepszy ze świętokrzyskich biegaczy Dariusz Sikora z LKB Rudnik zajął czwartą pozycję ze stratą 22 s.

Dodatkowo rozegrano biegi w innych kategoriach wiekowych. Na 2 km juniorek zwyciężyła Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów, a na takim samym dystansie juniorek młodszych Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec. Bieg na 600 m chłopców do lat 13 wygrał Wiktor Markowski z KKL Kielce, na 3 km juniorów Kuba Gaweł z Olimpu Strawczyn, a na 3 km juniorów młodszych Karol Strzeszkowski z Nadiru.

W mistrzostwach młodzików miejsca w pierwszych dziesiątkach ze świętokrzyskich biegaczy zajęli jeszcze:

1,5 km dziewcząt: 5. Karolina Kwiatek, LKB Rudnik, 6. Katarzyna Brzózka, STS Skarżysko, 8. Klaudia Janus, 10. Amelia Nawrot (obie Olimp Strawczyn);

2,5 km dziewcząt: 9. Pola Imielińska, LKB Rudnik

2 km chłopców: 6. Karol Bąk, Żaczek Połaniec, 7. Arkadiusz Zawicki, STS Skarżysko, 8. Jakub Kępa, LKB Rudnik, 9. Igor Szydłowski, Żaczek;

3 km chłopców: 8. Oliwier Płużek, Żaczek Połaniec, 9. Filip Zapała, Olimp Strawczyn

W punktacji wojewódzkiej mistrzostw młodzików zwyciężyło Łódzkie z dorobkiem 48 pkt. Świętokrzyskie zdobyło 29 pkt.

W punktacji klubowej najlepszy okazał się MLUKS Rawa Mazowiecka z 10 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Olimp Strawczyn (7 pkt), na piątym STS Skarżysko (6), na ósmym LKB Rudnik (5) i na 10. KKL Kielce (4).

Pełne wyniki mistrzostw młodzików i dodatkowych biegów w zakładce „Komunikaty z zawodów”.