Pewna wygrana zawodniczki KKL w dal, biegaczka z Połańca trzecia

Krystina Gryszutina

Krystina Gryszutina, zawodniczka z Ukrainy startująca drugi rok w barwach KKL Kielce, nie miała sobie równych w konkursie skoku w dal podczas ogólnopolskich halowych zawodów w Toruniu. Zwycięstwo zapewniła sobie wynikiem 6,20 m, uzyskała jeszcze 6,13 i 6,12 m, a trzy próby miała nieważne,

W toruńskiej hali startowało jeszcze pięcioro świętokrzyskich lekkoatletów, przygotowujących się do mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Najlepiej z nich spisała się niespełna 17-letnia Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec, zajmując trzecie miejsce w biegu na 1000 m z czasem 2.57,59. Swój rekord życiowy w hali sprzed roku poprawiła o prawie 5 s.

Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice po raz pierwszy pobiegła na 2000 m i uzyskała bardzo dobry czas 6.32,52. Uplasowała się na szóstym miejscu, ale była zdecydowanie najlepsza z sześciu startujących w tym biegu juniorek młodszych. Na dziesiątej pozycji finiszowała jej koleżanka klubowa, juniorka Weronika Wojnar z wynikiem 6.56,02.

Także dziesiąty rezultat na 600 m – 1.43,55 – uzyskała juniorka Kamila Legiecka z Żaczka. Jej klubowy kolega, junior młodszy Jakub Wrzałek zajął dalszą pozycję na tym samym dystansie z wynikiem 1.30,67. Zdecydowanie najlepszy na 600 m był Krzysztof Różnicki (Cartusia Kartuzy), który ustanowił rekord Polski juniorów 1.18,38.