Biegacze z Ukrainy najlepsi w 5. Półmaratonie Starachowickim

Ponad 300 biegaczek i biegaczy rywalizowało w trzech biegach w ramach imprezy IX MANia Biegania w Starachowicach. W najdłuższym – 5. Półmaratonie Starachowickim – najlepszy okazał się Bogdan Semenowycz z Ukrainy, który pokonał trasę w 1. godz. 6 min i 43 s. Jako drugi minął metę Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa z czasem 1:08.32.

Na trasie półmaratonu, na pierwszym planie od prawej: Michał Bąk, Rafał Czarnecki i Kuba Gałasiewicz (fot. Zabiegane Starachowice)

Ci dwaj biegacze mieli dużą przewagę nad pozostałymi. Trzecią pozycję zajął Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) ze stratą 7 min 24 s. Czwarty był Rafał Czarnecki z Bliżyna (1:14.33), piątą Kuba Gałasiewicz z Radomia (1:15.04), a szóstą Artur Rytlewski z Kielc (1:15.10).

Na ósmej pozycji minęła metę najlepsza z kobiet Walentyna Werecka z Ukrainy z wynikiem 1:20.39, wyprzedzając o 8 s swoją rodaczkę Natalię Semenowycz. Na trzecim miejscu wśród pań sklasyfikowana została Anna Ordyńska ze Skarżyska-Kamiennej, która uzyskała czas 1:38.17.

Półmaraton ukończyło 109 osób. 102 przebiegły natomiast 10 km. Zwyciężył na tym dystansie pochodzący z Ukrainy Andrzej Starżyński z wynikiem 31.35. Najlepszym ze świętokrzyskich biegaczy był Przemysław Szymanowski ze Starachowic, czwarty na mecie z czasem 34.38. Wśród kobiet pierwszą lokatę zajęła Anna Śleszycka z RKS Łódź (38,27), a drugą Lidia Czarnecka z Bliżyna (39.00).

Na 2 km rywalizowało 99 osób. Najlepsi okazali się Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego (6.24) i Zuzanna Mirosz z Radomia (7.42). Drugie miejsca zajęli reprezentanci LKB Rudnik Jakub Potrzeszcz (7.09) i Monika Kardaś (8.32).