Oliwia Bełczew i Zofia Jastrząb wicemistrzyniami Polski młodziczek

Dwa srebrne medale wywalczyły zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w mistrzostwach Polski młodzików w Karpaczu. W biegu na 1000 m Oliwia Bełczew praktycznie przez cały dystans biegła na drugiej pozycji i na takiej minęła metę w czasie rekordu życiowego 2.58,83.  Bezkonkurencyjna w tej konkurencji była Martyna Wal ze Stali Mielec, która ustanowiła rekord Polski młodziczek rezultatem 2.48,69.

Medalistki w skoku o tyczce, pierwsza z lewej Zofia Jastrząb (fot. Tomasz Wieczorek)

Najlepsze młodziczki w Polsce na 1000 m, pierwsza z lewej Oliwia Bełczew (fot. Tomasz Wieczorek)

Zofia Jastrząb tytuł wicemistrzyni naszego kraju w skoku o tyczce zapewniła sobie, pokonując wysokość 3,50 m. Wyrównałą tym samym swoją „życiówkę”, a także rekord województwa świętokrzyskigo młodziczek. Zdecydowanie najlepsza w konkursie tyczkarek była Lilly Nichols z SKLA Sopot, która skoczyła 3,90 m.

W skoku o tyczce młodzików 14-letni Karol Białogoński z KKL uplasował się na siódmej pozycji z wynikiem 3,35 m. Do ścisłego finału rzutu młotem awansowali jego starsi o rok klubowi koledzy Jakub Stachura i Mateusz Myk. Zajeli w nim odpowiednio szóste i siódme miejsce z „życiówkami” 43,99 m i 42,53 m.

Na 1000 m z przeszkodami Fabian Wieczorkiewicz z Juventy-Kobex Starachowice był 11. i czasem 2.58,67 ustanowił rekord województwa młodzików w tej wprowadzonej w ubiegłym roku konkurencji. Rekordy życiowe poprawili natomiast 14-letni biegacze. Natalia Kosińska z KKL przebiegła 1000 m w 3.12,74, co dało jej 11. miejsce. Jej kolega klubowy Wiktor Markowski na 600 m został sklasyfikowany na 15. pozycji z czasem 1.29,78. 24 był w tej konkurencji Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec z wynikiem 1.31,50. „Życiówkę” ustanowił również 15-letni Karol Bąk z Połańca, który zajął 25. miejsce na 1000 m z czasem 2.55,61.