Siódemka nominowanych w plebiscycie Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu

Czworo lekkoatletów oraz trzech trenerów zostało nominowanych w jubileuszowym 70. Plebiscycie Sportowym 2021 Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, organizowanym przez „EchoDnia”, Radio Kielce i TVP3 Kielce. Wśród 30 sportowców, na których można głosować, po raz kolejny znalazły się zawodniczki KKL Kielce Katarzyna Furmanek i Karolina Młodawska.

Pierwsza w poprzedniej edycji tego plebiscytu uplasowała się na znakomitym drugim miejscu, a druga na szóstym. Rok 2021 nie był dla nich tak pomyślny jak 2020, ale nie są bez szans na lokaty w pierwszej dziesiątce. Przypomnijmy, że Karolina Młodawska w tym roku została wicemistrzynią Polski w skoku w dal w hali i w trójskoku na stadionie, a ponadto była trzecia w trójskoku w hali. Katarzyna Furmanek nie zdobyła wprawdzie medalu, ale w rzucie młotem miała wyjątkowo silną konkurencję. W mistrzostwach naszego kraju uległa bowiem mistrzyni olimpijskiej Anicie Włodarczyk, brązowej medalistce Malwinie Kopron i siódmej w finale igrzysk w Tokio Joannie Fiodorow.

Po raz pierwszy wśród nominowanych w tym plebiscycie znaleźli się kolejni zawodnicy KKL – Sabina Jarząbek, brązowa medalistka mitrzostw Polski w biegach ulicznych na 5 i 10 km oraz Jakub Sobura-Durma, najlepszy polski junior na 400 m przez płotki, szósty w tej konkurencji i sztafecie 4×400 m na mistrzostwach Europy, a w biegu sztafetowym także szósty na mistrzostwach świata.

Wśród 12 nominowanych w plebiscycie trenerów jest trzech przedstawicieli KKL: zdobywca drugiego miejsca w poprzedniej edycji Grzegorz Furmanek, szkoleniowiec miotaczek, a także Zdzisław Lipiński, współautor sukcesów Karoliny Młodawskiej i Paweł Tietierin, trenujący m.in. Jakuba Soburę-Durmę.

3 grudnia rozpoczęło się SMS-owe głosowanie w plebiscycie, które zakończy się 30 grudnia. Każdy oddany głos na sportowca czy trenera kosztuje 2,46 zł. Jednak SMS-y tylko w 25 proc. decydować będą o kolejności. Decydujący wpływ na to, kto się znajdzie wśród laureatów. będzie miała plebiscytowa kapituła,