Kategoria rekordy

Sabina Jarząbek ze złotym medalem mistrzostw Polski i rekordem na 10 km!

Biegaczka KKL Kielce w rozegranych w ramach 43. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Kole mistrzostwach Polski kobiet w biegu ulicznym na 10 km nie dała rywalkom żadnych szans. Przez dużą część dystansu samotnie prowadziła, a na mecie miała blisko minutę przewagi nad obrończynią tytułu Izabelą Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin.

Sabina Jarząbek na ostatnich metrach biegu po złoty medal w Kole (fot. Eugeniusz Gembka)

Mimo trudnych warunków, padającego deszczu i wiejącego wiatru, Sabina Jarząbek poprawiła czasem 33 min i 6 s rekord życiowy, będący równocześnie rekordem województwa świętokrzyskiego. Poprzedni, który ustanowiła we wrześniu w Warszawie, był gorszy o 20 s. Druga Paszkiewicz  miała wynik 34.03, a trzecia Monika Dubiell...

Czytaj więcej

Rekordowy rzut Dominika Kotulskiego na zakończenie sezonu

Dominik Kotulski (fot. A.Kozłowska)

60,55 m wynosi nowy rekord województwa świętokrzyskiego młodzików w rzucie dyskiem. Taki rezultat uzyskał Dominik Kotulski podczas sobotniego jesiennego mityngu rzutowego z Kielcach. 15-latek z KKL-u poprawił zdecydowanie dotychczasowy rekord Aleksandra Czaplarskiego, także zawodnika kieleckiego klubu, który 10 lat temu posłał dysk o wadze 1 kg na odległość 57,75 m.

W tych samych zawodach dobre wyniki uzyskali również młociarze z województwa lubelskiego. Junior Marcin Sobiesiak z AZS UMCS Lublin 6-kilogramowym młotem rzucił 69,29 m. Młodzieżowiec Adam Zielonka uzyskał rezultat 54,47 m (młot 7,26 kg), młodziczka Klara Szlędak 48,64 m (młot 3 kg), a młodzik Eryk Olszowy 52,32 m (młot 5 kg) Wszyscy troje reprezentują Wisłę Puław...

Czytaj więcej

Rekordowe 10 kilometrów Sabiny Jarząbek na ulicach Warszawy

Sabina Jarząbek

Sabina Jarząbek zajęła drugie miejsce wśród kobiet w biegu ulicznym na 10 km, który towarzyszył 45. Maratonowi Warszawskiemu. Zawodniczka KKL Kielce pokonała ten dystans w 33 min 26 s, poprawiając o sekundę rekord województwa świętokrzyskiego. Poprzedni również należał do niej i był ustanowiony w październiku 2021 r. w Kole.

Pierwszy metę biegu na 10 km z czasem 30.48 minął Andrzej Starżyński, który od tego sezonu reprezentuje LKB Rudnik. W maratonie w stolicy dobrze spisywali się biegacze z Dream Teamu Wokół Łysej Góry. Na 31. pozycji wśród mężczyzn uplasował się Hubert Zawierucha z Bielin z wynikiem 2:44.24. 66. był Adrian Kozub z Daleszyc (2:52.18), a 71. Adrian Łosak z tej samej miejscowości (2:52.59).

Ze świętokrzyskich biegaczek...

Czytaj więcej

Dalekie rzuty i szybkie biegi w mistrzostwach województwa młodzików

Dominik Kotulski z KKL Kielce i Filip Podolski z Athletics Busko-Zdrój byli najlepszymi zawodnikami mistrzostw województwa świętokrzyskiego młodzików, rozegranych na kieleckim stadionie MOSiR. Pierwszy z nich rzucił dyskiem 54,49 m, a ponadto ustanowił rekord życiowy w pchnięciu kulą wynikiem 13,01 m.

Dominik Kotulski rzucił dyskiem 54,49 m, 1,51 m bliżej niż w sobotę w Stalowej Woli

Drugi był zdecydowanie najszybszy na 100 m. W finale uzyskał czas s 11,48, a wcześniej w eliminacjach ustanowił wartościową „życiówkę” 11,44 s. Ponadto nie miał sobie równych w biegu na 300 m, zwyciężając z dużą przewagą z rezultatem 37,48 s.

Najlepszy wynik wśród młodziczek uzyskała Adrianna Gierek z KKL, która wygrała bieg na 600 m z czasem 1.38,20...

Czytaj więcej

Nikodem Pochopień skoczył 5,11 m! Katarzyna Furmanek tuż za podium

Aż o 26 cm poprawił Nikodem Pochopień rekord województwa świętokrzyskiego w skoku o tyczce podczas mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. 19-latek z KKL Kielce rozpoczął konkurs od pokonania w pierwszej próbie 4,71 m. Potem w drugiej przeskoczył 4,91 m, 6 cm wyżej od dotychczasowego swojego rekordowego wyniku. Także w drugim podejściu pokonał wysokość 5,11 m.

Nikodem Pochopień jako pierwszy świętokrzyski tyczkarz pokonał 5 m (fot. Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl)

To rezultat o 1 cm lepszy od minimum PZLA na mistrzostwa Europy juniorów, które 7-10 sierpnia odbędą się w Jerozolimie. Szkoda, że podopieczny trenerki Agnieszki Wrony uzyskał go kilka dni za późno, termin zgłoszeń do tej imprezy już bowiem minął i prawdopodobnie kielczanin nie będzie mógł dołączyć do repre...

Czytaj więcej

Zofia Jastrząb po pięknej walce ze srebrnym medalem olimpiady młodzieży

Znakomicie spisywała się Zofia Jastrząb w finale skoku o tyczce podczas 29.  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Chorzowie. Niespełna 17-letnia zawodniczka KKL Kielce rozpoczęła konkurs od wysokości 3,60 m i po pewnym jej pokonaniu miała już zapewniony medal. W rywalizacji zostały bowiem jeszcze tylko Lilly Nichols z SKLA Sopot i Laura Tyszko z AZS-AWFiS Gdańsk.

Do 4 m Zofii Jastrząb brakuje już tylko 5 cm. Na zdjęciu w efektownym skoku podczas majowego Memoriału Zdzisława Furmanka w Kielcach (fot. Paweł Małecki)

3,70 kielczanka pokonała w pierwszej próbie i objęła prowadzenie, ponieważ konkurentki uczyniły to za drugim podejściem. 3,80 wszystkie trzy tyczkarki zaliczyły bez strąceń. Z kolejną wysokością 3,85 m podopieczna trenerki Agnieszki Wrony znów po...

Czytaj więcej

Zofia Jastrząb z podwójnym rekordem i na drugim miejscu w historii

Zofia Jastrząb (fot. Paweł Małecki)

Znakomicie spisała się Zofia Jastrząb w konkursie skoku o tyczce w ramach Warszawskiej Ligi Lekkoatletycznej. Niespełna 17-letnia tyczkarka KKL pokonała wysokość 3,91 m, poprawiając o 1 cm rekord województwa juniorek młodszych i juniorek. Wynikiem tym awansowała również na drugie miejsce w historii świętokrzyskiej lekkoatletyki w tej konkurencji. Pierwsze zajmuje jej trenerka Agnieszka Wrona z rezultatem 4,25 m uzyskanym w 2011 r.

Trzecia w niedzielnym konkursie w Warszawie była 18-letnia Natalia Biskupska z KKL. Skoczyła 3,71 m, 1 cm wyżej niż w sobotę podczas pojedynku reprezentacji Polski juniorów z Czechami, Słowacją i Węgrami w Bańskiej Bystrzycy. Startujący również w tym czwórmeczu jej klubowy kolega Nikodem Pochopie...

Czytaj więcej

Oliwia Bełczew pobiegła po rekord i minimum na mistrzostwa Europy

Oliwia Bełczew (fot. Paweł Małecki)

Znakomicie spisała się Oliwia Bełczew z KKL Kielce w biegu na 800 m podczas 9. Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie. 17-letnia podopieczna trenera Krzysztofa Jóźwika w rywalizacji ze starszymi biegaczkami zajęła drugie miejsce i czasem 2.06,93 poprawiła o 1,19 s swój najlepszy rezultat.

To rekord województwa nie tylko juniorek młodszych, ale również juniorek, a równocześnie minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które w sierpniu odbędą się w Jerozolimie. W historii świętokrzyskiej lekkoatletyki szybciej dwa okrążenia stadionu przebiegła jedynie Wioletta Frankiewicz z STS Skarżysko-Kamienna – zaledwie o 0,07 s 20 lat temu.

W warszawskich zawodach, upamiętniających wybitnego trenera polskich oszczepników, startowała równi...

Czytaj więcej

Rekord Nikodema Pochopienia, mistrzostwa Polski młodzików w 5-boju

Nikodem Pochopień ustanowił rekord województwa świętokrzyskiego w skoku o tyczce. Podczas mityngu na stadionie Politechniki Świętokrzyskiej 19-latek z KKL Kielce pokonał wysokość 4,82 m, poprawiając o 2 cm swój dotychczasowy rekordowy rezultat uzyskany w lutym hali.

Nikodem Pochopień zbliża się do granicy 5 m, brakuje jeszcze 18 cm

W konkursie tyczkarek dobre wyniki uzyskały  jego klubowe koleżanki – juniorka młodsza Zofia Jastrząb skoczyła 3,82 m, a juniorka Natalia Biskupska 10 cm niżej.

W biegu na 1000 m najlepszy w województwie rezultat w kategorii 12-latek ustanowiła Gabriela Parada z KS Athletics Busko-Zdrój czasem 3.15,51. Junior młodszy KKL Mateusz Myk o ponad 3,5 m poprawił rekord życiowy w rzucie młotem wynikiem 54,36 m.

Mityng rozgrywany był równocze...

Czytaj więcej

3,90 m Zofii Jastrząb w zawodach Monika Pyrek Tour 2023 w Łodzi

Zofia Jastrząb (fot.Paweł Małecki)

Zofia Jastrząb spisała się najlepiej z tyczkarzy KKL Kielce podczas zawodów Monika Pyrek Tour 2023 w Łodzi. Niespełna 17-letnia podopieczna trenerki Agnieszki Wrony pokonała wysokość 3,90 m, wyrównując rekord życiowy z hali. To także wynik równy absolutnemu rekordowi województwa świętokrzyskiego juniorek młodszych i juniorek, jaki ustanowiła w lutym w halowych mistrzostwach Polski.

Junior Nikodem Pochopień skoczył 4,60 m, dokładnie tyle samo, co w niedzielę na stadionie w Kielcach. „Tylko” 3,40 m tym razem pokonała juniorka Natalia Biskupska. Junior młodszy Karol Białogoński zaliczył 3,70 m, młodzik Borys Lach 3,60 m,  juniorka młodsza Blanka Iwaniec 2,60 m, a jej 12-letni brat Filip 2,40 m.

W zawodach zorganizowanych p...

Czytaj więcej