Archiwum miesiąca sierpień 2013

Młodzicy z Sandomierza wygrywali w Przemyślu

Bardzo dobrze wypadli młodzicy Trójki Sandomierz w Mityngu Podkarpackim „Witaj Szkoło” w Przemyślu. 14-letnia Kamila Justyńska była zdecydowanie najlepsza w biegu na 300 m z wartościowym rekordem życiowym 42,28 s. Uzyskała też najlepszy czas na 100 m – 13,29. Przemysław Wilk zwyciężył w biegu na 300 m ppł z rezultatem 41,54. Na 300 m bez płotków miał piąty czas 38,97. Ponadto Mateusz Olszewski skoczył wzwyż 1,75 m, zajmując trzecie miejsce.

O prawie dwa metry poprawił rekord życiowy młody dyskobol KKL Kielce Aleksander Czaplarski. Podczas ogólnopolskiego mityngu „Witaj Szkoło” w Sosnowcu rzucił 1-kilogramowym dyskiem 53,23 m. To piąty w tym roku rezultat w Polsce wśród młodzików. Dał mu pewną wygraną w konkursie.
Podczas tych samych zawodów zwycięstwa odnosili także juniorzy młodsi KKL. Katarzyna Furmanek rzuciła młotem o wadze 3 kg 60,73 m, Patryk Gradzik wygrał bieg na 110 m ppł z czasem 15,02 s, a na 100 m dziewcząt najlepsza była Karolina Młodawska – 12,97 s.

Inne ciekawsze wyniki zawodników KKL w Sosnowcu:
300 m – młodziczka Wiktoria Dziewięcka 44,98, Patryk Gradzik 36,40, Szymon Dobaj 36,48, 14-letni Patryk Rutka 40,04
600 m – Aleksandra Śnioch 1.42,76, młodzik Marcin Warchulski 1.28,75

Biegacze z Kenii zajęli trzy pierwsze miejsca w XIII Półmaratonie Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej. Zwyciężył Dawid Metto w czasie 1:04.57, drugie miejsce zajął Henry Kemboi (1:05.22), a trzecie Samuel Rutto (1:06.30). W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch Kenijczyków oraz dwóch zawodników z Ukrainy. Najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Lachowski z Krakowa, który karierę sportową zaczynał w Olimpie Końskie. Zajął ósmą lokatę z wynikiem 1:12.28. Dziesiąty na mecie był Rafał Czarnecki z Bliżyna (1:14.27). Michał Jamioł z Kielc uzyskał czas 1:15.33 i zajął 12. miejsce wśród mężczyzn.
Wśród kobiet zwyciężyła Olga Kotowska z Ukrainy (1:15.13), przed Christine Chepkemei z Kenii (1:16.47). Na siódmym miejscu została sklasyfikowana Karolina Gaco...

Świętokrzyski Związek Lekkiej Atletyki i Zrzeszenie LZS zapraszają na mistrzostwa województwa młodzików, które odbędą się w piątek 6 września na stadionie miejskim przy ul. Koseły 3a w Sandomierzu.
O medale rywalizować będą zawodniczki i zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Starsi lekkoatleci mogą wystartować poza konkursem. W programie zawodów znajdują się wszystkie konkurencje przewidziane dla młodzików, z wyjątkiem rzutu młotem, który rozegrany zostanie w innym terminie w Kielcach. Pierwsze konkurencje mistrzostw (300 m ppł i kula dziewcząt, skok wzwyż i dysk chłopców oraz skok o tyczce dziewcząt i chłopców) rozpoczną się o godz. 11. Zakończy zawody sztafeta chłopców 4×100 m około godz. 13.30.

Regulamin i projekt minutowy mistrzostw w dziale...

Mariola Ślusarczyk zwyciężyła w biegu na 1500 m podczas IX Mityngu o Różę Kutna. Zawodniczka UKS WiR Łopuszno uzyskała swój najlepszy w tym sezonie czas na tym dystansie 4.29,37, zaledwie o 0,29 s gorszy od rekordu życiowego. W uzyskaniu lepszego rezultatu nie pomogły jej rywalki, ponieważ prowadziła praktycznie od startu do mety. Drugie miejsce zajęła Izabela Zaniewska z Podlasia Białystok z czasem 4.31,11.

Kamil Zbroszczyk zajął siódme miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas zawodów „Tomek Majewski zaprasza” w Warszawie. Zawodnik KKL Kielce miał aż pięć nieważnych prób, w jedynej mierzonej uzyskał 17,80 m, blisko 2 m bliżej od rekordu życiowego z 2011 roku. Zwyciężył gospodarz imprezy Tomasz Majewski z AZS-AWF Warszawa, przygotowujący się do startu w mistrzostwach świata w Moskwie. Dwukrotny mistrz olimpijski pchnął kulę na odległość 20,62. Drugi w konkursie Rafał Kownatke (LKS Ziemi Puckiej Puck) ustanowił rekord życiowy rezultatem 20,13.

Piotr Koń zajął 28. miejsce w mistrzostwach świata w długodystansowym biegu górskim. 41-kilometrową trasę ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę pokonał w 3 godz. 45 min 41 s. Zawody były równocześnie mistrzostwami Polski, w których biegacz GLKS Fałków sklasyfikowany został na piątej pozycji.