Archiwum miesiąca luty 2014

Świętokrzyskie kluby daleko w klasyfikacji KMP

KKL Kielce zajął 39. miejsce w klasyfikacji Klubowego Mistrza Polski za 2013 rok. W pierwszej setce ze świętokrzyskich klubów znalazła się jeszcze tylko Trójka Sandomierz – na 62. pozycji.
O lokacie w prowadzonej przez PZLA klasyfikacji KMP decydują punkty zdobyte za czołowe miejsca zawodników w mistrzostwach świata, Europy i Polski, międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików, Lekkoatletycznym Pucharze Polski, Grand Prix PZLA w biegach przełajowych oraz za lokaty zajęte przez kluby w lidze seniorów i juniorów.
W 2013 roku sklasyfikowanych zostało 360 klubów. Tytuł Klubowego Mistrza Polski wywalczyło Podlasie Białystok, drugą pozycję zajął AZS AWF Kraków, a trzecią Zawisza Bydgoszcz...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek bez medalu, przewróciła się w finale

Nie udało się Karolinie Kołeczek obronić tytułu halowej mistrzyni Polski w biegu na 60 m przez płotki. Podczas mistrzostw w Sopocie zawodniczka Trójki Sandomierz w finale tej konkurencji zahaczyła o płotek i przewróciła się. W eliminacjach uzyskała drugi czas 8,26 s, poprawiając po raz czwarty w tym sezonie rekord województwa. O 0,04 s szybsza była reprezentantka AZS-AWF Warszawa Urszula Bhebhe, która zwyciężyła też finałowy bieg z rezultatem 8,24.
W sopockiej Ergo Arenie, w której 7-9 marca rozegrane zostaną mistrzostwa świata, ze świętokrzyskich lekkoatletów startował jeszcze tylko Wojciech Jarosz. Zawodnik Juventy-Kobex Starachowice był siódmy na 1500 m z czasem 3.53,32 i nie ukończył biegu na 3000 m.

Czytaj więcej

Ostatni sprawdzian przed mistrzostwami w Sopocie

Karolina Kołeczek zajęła drugie miejsce w biegu na 60 m przez płotki podczas kolejnego halowego mityngu kontrolnego PZLA w Spale. Zawodniczka Trójki Sandomierz uzyskała czas 8,29, tylko o 0,02 s gorszy od swojego rekordowego wyniku sprzed tygodnia. Zwyciężyła Anna Kiełbasińska z AZS-AWF Warszawa z najlepszym w tym sezonie rezultatem w Polsce 8,26. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka stołecznego klubu Urszula Bhebhe, która miała 8,37. Zawody w Spale były ostatnim sprawdzianem przed halowymi mistrzostwami Polski seniorów, które w następny weekend odbędą się w Sopocie. Ze świętokrzyskich lekkoatletów prócz Karoliny Kołeczek przygotowuje się do nich również Wojciech Jarosz z Juventy-Kobex Starachowice...

Czytaj więcej

Karolina Kołeczek już najlepsza w Polsce

Dwukrotnie poprawiała Karolina Kołeczek halowy rekord województwa w biegi na 60 m przez płotki podczas kolejnego mityngu kontrolnego PZLA w Spale. Zawodniczka Trójki Sandomierz najpierw w eliminacjach uzyskała czas 8,29, o 0,01 s lepszy od swojego najlepszego wyniku ze stycznia. W finale poprawiła się na 8,27. To nie tylko nowy rekord województwa, ale również najlepszy wynik w Polsce w tym sezonie halowym. Sandomierzanka zajęła pierwsze miejsce w tym biegu po zaciętym pojedynku z Urszulą Bhebhe z AZS-AWF Warszawa, która miała ten sam czas.

Podopieczna trenera Andrzeja Mirka dwukrotnie biegała też w spalskiej hali na 60 m bez płotków. W eliminacjach uzyskała swój drugi w karierze czas 7,71. W finale pobiegła 0,01 s wolniej, zajmując czwartą lokatę.

Czytaj więcej

UKS WiR Łopuszno zakończył działalność

Ze sportowej mapy znika Uczniowski Klub Sportowy WiR Łopuszno. O zakończeniu jego działalności poinformowała podczas spotkania podsumowującego 2013 rok świętokrzyskiej lekkiej atletyki Barbara Chuda. Wraz z nieżyjącym już mężem Józefem stworzyli ten klub w 2003 roku. Przez kilka lat we współzawodnictwie młodzieżowym zajmował pierwsze miejsce wśród klubów lekkoatletycznych w województwie. Jego zawodniczki zdobyły w sumie 19 medali mistrzostw Polski w kategorii od juniorek młodszych do młodzieżowej. W 2005 roku Edyta Pura zajęła siódme miejsce w mistrzostwach Europy juniorek w biegu na 400 m przez płotki.

Medale mistrzostw Polski zdobyte przez zawodniczki WiR-u:

złote
1. Edyta Pura na 300 m w hali juniorek młodszych w 2003 roku,
2...

Czytaj więcej

Paweł Switek ustanowił rekord Polski na 800 m!

Halowy rekord Polski juniorów młodszych w biegu na 800 m poprawił Paweł Switek z Żaczka Połaniec podczas mityngu kontrolnego PZLA w Spale. 17-letni podopieczny trenera Sławomira Szydłowskiego przebiegł ten dystans w czasie 1.54,88. Dotychczasowy rekord należał od 2007 roku do Daniela Chylińskiego (LUKS Prefbet Śniadowo) i był o 0,81 s gorszy.
To już trzeci rekord Polski świętokrzyskich juniorów młodszych w tym roku. Przypomnijmy, że w styczniu rekordowe wyniki w hali w biegach na 1000 i 2000 m uzyskał Mateusz Borkowski z LKB Rudnik.
W mityngu w Spale dobrą formę zademostrowała również Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Zdecydowanie wygrała bieg na 60 m przez płotki w czasie 8,37. Ponadto była trzecia na 60 m bez płotków, ustanawiając rekord życiowy 7,62...

Czytaj więcej