Archiwum miesiąca marzec 2014

Udany debiut Łukasza Woźniaka w półmaratonie

Łukasz Woźniak zajął 17. miejsce w silnie obsadzonym 9. PZU Półmaratonie Warszawskim. Biegacz ze Strawczyna, reprezentujący KKL Kielce, był siódmy z Polaków na mecie. W pierwszym swym starcie na dystansie 21 km 97,5 m uzyskał bardzo dobry czas 1 godz. 8 min 52 s Rekord życiowy 1:11.52 ustanowił również inny reprezentant KKL Marcin Stokowiec, który zajął 28. lokatę. Bardzo dobrze spisał się weteran z KKL Zenon Stępień. Z czasem 1:17.42 był 78. w kategorii open i sklasyfikowany został na czwartej pozycji wśród 50-latków.
Świętokrzyscy biegacze z powodzeniem startowali również w XV Półmaratonie dookoła Jeziora Żywieckiego. Jarosław Lubiński (KKL/Fitness Club Tao Kielce) zajął ósmą lokatę z rezultatem 1:14.56. Michał Jamioł, niezrzeszony z Kielc, b...

Czytaj więcej

Złote medale młodych biegaczy LKB Rudnik

Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski z LKB Rudnik wywalczyli zdobyli tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych.
Podczas rozegranych w Kołczewie na wyspie Wolin mistrzostw Agnieszka zwyciężyła bieg na 3 km z przewagą aż 21 s nad srebrną medalistką Pauliną Marciniak z Zatoki Braniewo. Mateusz walczył o złoty medal na 5 km z Dariuszem Boratyńskim (MKS Parasol Wrocław), którego wyprzedził na mecie o 3 s. Dziesiąty w tym biegu był Krystian Surma, a 30. Kamil Bielawski (obaj z Olimpu Strawczyn). Na 2 km juniorek młodszych 21. lokatę zajęła Karolina Przytuła z STS Skarżysko.
Dzięki Filipowskiej i Borkowskiemu LKB Rudnik zajął drugie miejsce w punktacji klubowej mistrzostw, a Świętokrzyskie szóste wśród województw.
Słabo w Kołczewie w...

Czytaj więcej

Rzutami dyskiem i młotem powitali wiosnę

Katarzyna Furmanek i Bartłomiej Stój, finaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorów młodszych, uzyskali najlepsze wyniki podczas Wiosennego Mityngu Rzutów w Kielcach.
Obydwoje startują już w kategorii juniorów. Zawodniczka KKL Kielce rzuciła 4-kilogramowym młotem 59,74 m. To wynik o 24 cm lepszy od wyznaczonego przez PZLA minimum na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w Eugene (USA), ale nie daje jeszcze kielczance prawa startu w tej imprezie, gdyż minima można zdobywać na zawodach od 26 kwietnia.
Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola 2-kilogramowym dyskiem, właściwym dla seniorów, rzucił 50 30 m. Wyróżnił się też Aleksander Czaplarski z KKL, który zadebiutował w kategorii juniorów młodszych i ustanowił rekord życiowy w rzucie dyskiem o wadze 1,5 kg re...

Czytaj więcej

Wiosenny mityng w rzutach dyskiem i młotem w Kielcach

Wiosenny mityng w rzutach rozegrany zostanie w sobotę 29 marca w Kielcach. Od godz. 11 miotacze rzucać będą dyskiem i młotem na bocznej rzutni za Halą Legionów. Wśród startujących znajdują się m.in. finaliści ubiegłorocznych mistrzostwa świata juniorów młodszych w Doniecku – szósta w rzucie młotem Katarzyna Furmanek z KKL Kielce i piąty w rzucie dyskiem Bartłomiej Stój z Victorii Stalowa Wola. W tym roku obydwoje są już juniorami i przygotowują się do startu w mistrzostwach świata w tej kategorii wieku, które 22-27 lipca odbędą się w lipcu w Eugene w Stanach Zjednoczonych.
Wyznaczone przez PZLA minimum na tę imprezę wynosi dla juniorek w rzucie młotem 59,50 m, a dla juniorów w dysku 58 m...

Czytaj więcej

Biegacz z Bliżyna piąty w Półmaratonie ZHP w Pabianicach

Rafał Czarnecki z Bliżyna zajął piąte miejsce w IV Pabianickim Półmaratonie ZHP z czasem 1:11.51. To jego rekord życiowy na dystansie 21 km 97,5 m. Zwyciężył w Pabianicach Jakub Wiśniewski z Warszawy z rezultatem 1:09.29.

Czytaj więcej

Świętokrzyscy młodzicy słabsi od rówieśników z Łódzkiego

Tylko trzy miejsca na podium wywalczyli świętokrzyscy biegacze w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w Końskich. Na najwyższym podium stanęła Paulina Witek z Żaczka Połaniec, która zwyciężyła w biegu na 1,5 km. Drugi na 3 km był Patryk Pietrzak z Olimpu Strawczyn, a jego klubowy kolega Kamil Komisarczyk zajął trzecią lokatę na 2 km. Na czwartym miejscu bieg na 2,5 km ukończyła Gabriela Kazberuk z Żaczka, także czwarty przybiegł na metę biegu na 3 km Kewin Gad z Olimpu.
Strawczyński Olimp zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji klubowej mistrzostw z dorobkiem 17 pkt. Pozostałe świętokrzyskie kluby zdobyły w sumie tylko 12 pkt. i województwo świętokrzyskie z dorobkiem 29 pkt. uległo łódzkiemu (51 pkt.).
Prócz młodzików na trasach przełajowych w K...

Czytaj więcej

Kielecki maratończyk najlepszy z Polaków w Barcelonie

Marek Skrzyniarz z KKL/Fitness Club Tao Kielce zajął 145. miejsce w 36. Maraton Barcelona. 40-letni biegacz ustanowił rekord życiowy czasem 2:49.12 i był najlepszym ze startujących w stolicy Katalonii Polaków. Zwyciężył Etiopczyk Abayu Getachew Girma z rezultatem 2:10.45. Maraton ukończyło ponad 14 tys. biegaczy.

Czytaj więcej

Zawodnicy KKL najlepsi w halowych wielobojach

Martyna Młynarczyk z Gimnazjum nr 13 i Patryk Rutka z Gimnazjum nr 10, którzy trenują w KKL, zwyciężyli w halowych mistrzostwach Kielc w wieloboju gimnazjalistów. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi okazali się Katarzyna Białogońska z SP 2 (także zawodniczka KKL) i Adrian Ziemba z SP 7.
Zorganizowane przez KKL i Urząd Miasta Kielce zawody rozegrano w pięciu rzutach w styczniu, lutym i marcu, a zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłką lekarską. Najbardziej wartościowy wynik ze wszystkich startujących uzyskała Martyna Młynarczyk, która 5 marca przebiegła 60 m w 7,90 s, zaledwie 0.02 s wolniej od rekordu województwa juniorek młodszych.

Inne ciekawsze wyniki:
60 m dziewcząt – Klaudia Zioło (Gimnazjum 13) 8,55
w...

Czytaj więcej