Archiwum miesiąca październik 2014

Rafał Czarnecki wygrał trzeci w tym roku maraton

Rafał Czarnecki z Bliżyna wygrał IX Radomski Maraton Trzeźwości z czasem 2:29.54. To już trzeci w tym roku zwycięski maraton 35-letniego biegacza reprezentującego STS Skarżysko-Kamienna. W maju był pierwszy na mecie II Maratonu Lubelskiego, a 5 października Silesia Marathonu w Katowicach.

Świętokrzyscy biegacze okazali się najlepsi w Radomiu także na dystansie półmaratonu. Wśród pań pierwszą lokatę zajęła Kinga Brzoszkiewicz ze Starachowic z rekordem życiowym 1:36.09, a wśród panów Michał Jagieło z Lubieni – 1:21.49. Obydwoje startowali pod szyldem Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Świętokrzyski.

Na czwartym miejscu wśród pań w radomskim maratonie została sklasyfikowana Agnieszka Kozłowska z KKL Kielce, która ustanowiła rekord życiowy 3:47.37. 16...

Czworo świętokrzyskich lekkoatletów objętych zostanie szkoleniem centralnym PZLA w 2015 roku. W kadrze narodowej seniorek znalazła się mistrzyni Polski w biegu na 100 m przez płotki Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Trenerem kadry płotkarek podobnie jak w tym roku będzie jej klubowy szkoleniowiec Andrzej Mirek.
Do kadry juniorek zostali powołani: najlepsza polska juniorka w rzucie młotem i siódma zawodniczka mistrzostw świata w tej kategorii wieku Katarzyna Furmanek z KKL Kielce oraz 17-letni biegacze LKB Rudnik Agnieszka Filipowska i Mateusz Borkowski, złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z 2014 i 2013 roku.
Kierownikiem kadr PZLA będzie Wiesław Rożej, prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pavlo Veretskyi z Ukrainy zwyciężył w rozegranym w Pińczowie Biegu Szlakiem Mięty i Kamienia. Dystans 15 km pokonał w 50 min i 21 s. Jako drugi linię mety minął Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice w czasie 51.58,3. Trzeci był Damian Noga z Żaczka Połaniec (52.07,5), a czwarty Tomasz Gawroński z Nadiru Jędrzejów (55.30,3).

Jarosław Lubiński, 24-letni biegacz KKL Kielce, ustanowił najlepszy w Polsce wynik w biegu na 20 mil bieżni. Podczas zorganizowanego „spontanicznie” mityngu 15 października pokonał dystans 32 km 186,88 m w 2 godz. 1 min 31,9 s. Po drodze ustanowił także najlepszy rezultat w biegu 2-godzinnym – 31 km 747 m. Biegnący za nim Krzysztof Pogorzelski z Nowej Słupi na 20 mil uzyskał czas 2:09.42,4, a w ciągu dwóch godzin pokonał 29 km 749 m. Agnieszka Kozłowska z KKL miała odpowiednio 2:52.43,2 i 22 km 557 m.
Był to pierwszy w historii bieg polskich biegaczy zarówno na 20 mil, jak i w biegu 2-godzinnym na bieżni. Rekord w biegu godzinnym, który w 1990 roku ustanowił Leszek Bebło z Oleśniczanki, wynosi 20 km 218 m...

Ponad 600 osób wystartowało w biegu przełajowym III Kielecka Dycha. Zwyciężył Dawid Kubiec z Juventy-Kobex Starachowice, który po zaciętej walce na finiszu wyprzedził Łukasza Woźniaka z KKL Kielce. Pierwszy uzyskał czas 34.44, drugi – 34.45. Trzeci na mecie ze stratą 52 s. do zwycięzcy był Sylwester Lepiarz, reprezentujący Centrum Sport Ostrowiec Świętokrzyski, a czwarty kolejny starachowiczanin Wojciech Jarosz – 37.29.
Najlepszą wśród pań okazała się Sabina Jarząbek z KKL, która 10 km pokonała w 43 min 46 s i w klasyfikacji open zajęła 26. miejsce.

Marcin Stokowiec zajął dziewiąte miejsce w II Maratonie Rzeszowskim. Reprezentujący KKL Kielce biegacz ustanowił rekord życiowy na dystansie 42 km 195 m czasem 2 godz. 37 min 49 s. Pierwszy na mecie Kenijczyk Too Silas Kiprono uzyskał 2:17.41.

Rafał Czarnecki zwyciężył Silesia Marathon w Katowicach. 35-letni biegacz z Bliżyna dystans 42 km 195 m pokonał w 2 godz. 35 min i 58 s. Drugiego na mecie Szymona Knoblocha z Piekar Śląskich wyprzedził o 2 min 14 s. Maraton ukończyło 1198 biegaczy i biegaczek.
Kolejnych 745 pobiegło w półmaratonie, w którym najlepszy okazał się Bartosz Karoń z Olkusza z czasem 1:10.40. Drugie miejsce z rezultatem 1:15.43 zajął Jarosław Lubiński, reprezentujący KKL/Fitness Club Tao Kielce. Na czwartej pozycji wśród pań została sklasyfikowana Mariola Jamróz z Fitness Club Tao, która dystans 21 km 97,5 m pokonała 1 godz. 43 min i 54 s.