Archiwum miesiąca marzec 2015

Biegacze bili „życiówki” w Półmaratonie Warszawskim

Dobrze wypadli świętokrzyscy biegacze w silnie obsadzonym 10. PZU Półmaratonie Warszawskim. Pierwszych sześć miejsc zajęli Kenijczycy, zwyciężył Limo Kiprop w czasie 1:00.52. Na 15. pozycji, jako dziewiąty z Polaków, minął metę Łukasz Woźniak z KKL Kielce z wynikiem 1:09.37. Tuż za nim finiszował Rafał Czarnecki z Bliżyna, który poprawił rekord życiowy czasem 1:09.38 i awansował na ósme miejsce w tabeli najlepszych świętokrzyskich półmaratończyków w historii.
31. pozycję w klasyfikacji open zajął Marcin Stokowiec z KKL (1:12.33), 36. jego klubowy kolega Jarosław Lubiński (1:12.57), a 37. Damian Walczak ze Staszowa (1:13.03). Dwaj ostatni ustanowili swoje „życiówki”. Najszybciej półmaraton w karierze przebiegł również 52-letni Zenon Stępień ...

Czytaj więcej

Rekord młodziczki KKL w mityngu pamięci Adama Jóźwika

Katarzyna Białogońska ustanowiła rekord województwa młodziczek podczas Mityngu skoku o tyczce im. Adama Jóźwika. Zawodniczka KKL Kielce skoczyła 3,11 m, o 1 cm wyżej od swojego rekordowego wyniku ze stycznia w Toruniu.
Zajęła w konkursie drugie miejsce. Zwyciężyła juniorka młodsza Agnieszka Maciak z warszawskiej Skry rezultatem 3,31 m. Dopiero trzecia z wynikiem 3,01 m była jej koleżanka klubowa Julia Oberda, która w tym roku skoczyła już 3,60 m i zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych młodziczek w Polsce.
Dwa kolejne miejsca w mityngu zajęły młodziczki KKL Anna Iwaniec i Patrycja Krawiecka. Pierwsza skoczyła 2,81 m, poprawiając o 11 cm rekord życiowy, a druga pokonała wysokość 2,76 m.
W konkursie chłopców 14-letniemu Janowi Działowskiemu z KKL do ...

Czytaj więcej

62,19 m – drugi wynik w karierze Katarzyny Furmanek

Katarzyna Furmanek uzyskała najlepszy rezultat rozegranego w Kielcach wiosennego mityngu w rzutach młotem. Juniorka Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego posłała 4-kilogramowy młot na odległość 62,19 m. To jej drugi wynik w karierze, dalej – 63,94 m – rzuciła tylko 18 czerwca ubiegłego roku na mityngu w Toruniu.
W rozegranych przy niezbyt wiosennej pogodzie zawodach na wyróżnienie zasłużyli jeszcze młodziczka Angelika Woźniak z Błyskawicy Domaniewice (woj. łódzkie) oraz junior Artur Leszczyński z AZS-AWF Warszawa. Niespełna 15-letnia Woźniak ustanowiła rekord życiowy w rzucie młotem 3-kilogramowym wynikiem 58,53 m, a sprzętem cięższym o 1 kg rzuciła 47,30 m. Leszczyński młotem o wadze 6 kg rzucił 65,11 m, a ponadto 58,95 m seniorowskim o wadze 7,26 kg...

Czytaj więcej

Damian Sator nie dobiegł do mety na mistrzostwach świata

Nie udał się występ w 41. IAAF Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych w chińskim Guiyang Damianowi Satorowi. Zawodnik Słoneczka Busko-Zdrój nie zdołał ukończyć biegu na 8 km juniorów. Dominowali w nim biegacze afrykańscy, zwyciężył Yasin Maji z Etiopii z czasem 23.42, a kolejne trzy lokaty zajęli Kenijczycy. Drugi reprezentant Polski Patryk Błaszczyk z LKS Jantar Ustka uplasował się na 101. miejscu ze stratą 4 min 17 s do złotego medalisty. Bieg ukończyło 113 zawodników.
Jeśli chodzi o start Damian Satora, był to już drugi z kolei bieg na imprezie mistrzowskiej, w którym nie dotarł do mety. Przed tygodniem wycofał się z powodu kolki z rywalizacji na 6 km juniorów podczas mistrzostw Polski w Iławie.

Czytaj więcej

Najlepsi polscy młodzicy w mityngu upamiętniającym Adama Jóźwika

20150329_Projekt8_1200Najlepsi polscy młodzicy w mityngu upamiętniającym Adama Jóźwika 25 marca 2015 Mityng skoku o tyczce im. Adama Jóźwika rozegrany zostanie w niedzielę 29 marca w Hali Legionów w Kielcach. W zawodach prócz gospodarzy z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wystartują młodzi tyczkarze z Olimpu Mazańcowice k. Bielska-Białej oraz z OKS Skra Warszawa. Zobaczymy najlepszych obecnie młodzików w Polsce – legitymującą się rekordem życiowym 3,60 m Julię Oberdę ze Skry oraz niespełna 14-letniego Janka Działowskiego z KKL, który w lutym skoczył 4 m. Niewykluczone, że z ekipą z Mazańcowic przyjedzie również Natalia Krupińska, aktualna halowa wicemistrzyni Polski seniorek. Reprezentuje ona obecnie barwy AZS AWF Kraków, ale jest córką trenera Piotra Krupińskiego z Olimpu...

Czytaj więcej

Biegacz z Połańca ósmy w Półmaratonie Marzanny

Damian Noga z Żaczka Połaniec zajął ósme miejsce w XII Półmaratonie Marzanny w Krakowie. Dystans 21 km 97,5 m pokonał w 1 godz. 9 min i 58 s, poprawiając o 46 s rekord życiowy. Był drugim z Polaków na mecie, na siódmym miejscu uplasował się z czasem 1:09.45 mieszkający obecnie w Krakowie Andrzej Lachowski, który karierę sportową zaczynał w Olimpie Końskie. Zwyciężył Kenijczyk Hillary Kimaiyo z wynikiem 1:04.18. W pierwszej szóstce było jeszcze dwóch biegaczy z Kenii i trzech z Ukrainy.
17. miejsce w klasyfikacji open zajął kielczanin Michał Jamioł z czasem 1:14.37, a 26. Damian Walczak ze Staszowa – 1:16.58. W towarzyszącym półmaratonowi biegu na 10 km szósty był kielczanin Aleksander Dragan – 33.07.

Damian Noga z wynikiem uzyskanym w Krakowie awansował ...

Czytaj więcej

Nie zdobyliśmy medalu w przełajowych mistrzostwach Polski

Mateusz Borkowski na czele
Mateusz Borkowski (nr 521) przed rokiem w Kołczewie na wyspie Wolin zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w biegu przełajowym na 5 km Zdjęcie: LKB Rudnik

Żadnemu ze świętokrzyskich biegaczy nie udało się stanąć na podium mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w Iławie. W walce o czołowe miejsca liczyli się tylko Mateusz Borkowski i Agnieszka Filipowska z LKB Rudnik. Ubiegłoroczni złoci medaliści wśród juniorów młodszych rywalizowali już w kategorii juniorów. Mateusz zajął czwartą lokatę w biegu na 3 km z czasem 9 min 4 s, tracąc do trzeciego na mecie 5 s. Agnieszka była piąta na dystansie 4 km z wynikiem 14.50, gorszym o 19 s od brązowej medalistki...

Czytaj więcej

Świętokrzyscy młodzicy bez zwycięstwa na przełaj

Młodzi biegacze z Łódzkiego zdecydowanie lepsi od świętokrzyskich w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w biegach przełajowych. Podczas rozegranych w Końskich zawodów wygrali wszystkie cztery biegi. Młodym biegaczom z naszego regionu udało się jedynie wywalczyć dwa miejsca na podium. Najbliżej pierwszego miejsca była Karolina Fiutek z debiutującego w lekkoatletycznej rywalizacji UMKS Nadir Jędrzejów, która na 1,5 km młodziczek minimalnie uległa Natalii Kowalskiej z UKS Lisy Zgierz. Trzecią lokatę na 2,5 km zajęła Aleksandra Przybyło z Żaczka Połaniec.
Prócz międzywojewódzkich mistrzostw młodzików rozegrano też mistrzostwa województwa w pozostałych kategoriach wieku...

Czytaj więcej

Jubileusz KKL. 64 medali w 10 lat, Rafał Wójcik najlepszy

Kielecki Klub Lekkoatletyczny uroczyście podsumował 10-lecie działalności. W jubileuszowym spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt osób, obecni i byli zawodnicy, trenerzy, działacze, sympatycy, a także przedstawiciele władz miasta i województwa.

Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych trenerów KKL Zdzisława Furmanka, Adama Jóźwika, Edmunda Sarny, zawodnika i trenera Szymona Garyckiego, a także współpracujących z klubem szkoleniowców Adama Dzika, Zbigniewa Pałyszki i Andrzeja Śrutowskiego oraz wspierającego kieleckich lekkoatletów Wojciecha Wieczorka. Potem była prezentacja najważniejszych osiągnięć w poszczególnych latach, wspomnienia, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Nie zabrakło również urodzinowego tortu.

10 lat KKL

Finaliści plebiscytu na dziesięciu na...

Czytaj więcej

Rekordowy bieg Karoliny Kołeczek w półfinale HME

Praha 2015 - European Athletics Indoor Championships

Karolina Kołeczek nie zdołała awansować do finału biegu na 60 m przez płotki w halowych mistrzostwach Europy w Pradze. W stolicy Czech najlepsza świętokrzyska lekkoatletka pokazała jednak, że jest coraz bliżej europejskiej czołówki. W eliminacjach pobiegła w pierwszej z czterech serii, zajmując czwarte miejsce z czasem 8,13 s. Do półfinału kwalifikowały się po trzy pierwsze płotkarki z każdego biegu oraz cztery z najlepszymi rezultatami z pozostałych miejsc. Zawodniczka MUKS Wisły Sandomierz miała sporo szczęścia, gdyż uzyskany przez nią wynik okazał się ostatnim dającym awans.

W półfinale pobiegła w pierwszej silniejszej serii...

Czytaj więcej