Archiwum dnia 6 września 2021

Brąz juniora młodszego z LKB Rudnik w mistrzostwach Polski w Krynkach

Dariusz Sikora zdobył jedyny medal dla województwa świętokrzyskiego w mistrzostwach Polski w biegach górskich na krótkim dystansie, które rozegrane zostały w Krynkach (gm. Brody). Zawodnik LKB Rudnik zajął trzecią pozycję w biegu na 3,2 km o przewyższeniach +-140 m.

Dariusz Sikora na mecie biegu na 3,2 km juniorów młodszych (fot. Facebook/LKB Rudnik)

Drugi na 1,5 km młodzików (+-60 m) był Kacper Stopa, który w pierwszej części tegorocznego sezonu reprezentował STS Skarżysko-Kamienna, ale w tych mistrzostwach wystąpił już w barwach RLTL Optima Radom. Startujący na tym dystansie Arkadiusz Zawicki z STS zajął czwartą pozycję. W pierwszej dziesiątce było jeszcze dwóch młodzików LKB Rudnik: siódmy Adam Kowalczyk i dziewiąty Franciszek Sierpień.