Archiwum dnia 24 października 2021

Lidia i Rałał Czarneccy na drugich miejscach w maratonie w Toruniu

Kolejny sukces małżeństwa biegaczy z Bliżyna. W rozegranym w niedzielę 24 października 38. Toruń Maraton Rafał Czarnecki uplasował się na drugiej pozycji, wśród kobiet druga była jego żona Lidia Czarnecka.

Rafał Czarnecki

Lidia Czarnecka

Zdecydowanie najlepszy na ulicach miasta Kopernika okazał się Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, który pokonał 42 km 195 m w 2 godz. 24 min 47 s. Czarnecki uzykał czas 2:29,34, Czarnecka 2:54.20. Zwyciężczynią wśród kobiet została Monika Brzozowska z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z wynikiem 2:49.26.

Na 13. pozycji w klasyfikacji open i 12. wśród mężczyzn z rezultatem 2:53.46 uplasował się Przemysław Wełpa ze Skarżyska-Kamiennej, reprezentujący podobnie jak małżeństwo z Bliżyna Czarnecki Run Team. 23...

Sabina Jarząbek(fot.Paweł Małecki)

Znakomicie spisała się Sabina Jarząbek w 41. Międzynarodowym Biegu Warciańskim im. Zdzisława Krzyszkowiaka na 10 km w Kole. Zawodniczka KKL Kielce uplasowała się na trzecie pozycji wśród kobiet, a czasem 33 min 27 s ustanowiła rekord województwa świętokrzyskiego. Poprzedni najlepszy wynik w biegu ulicznym na 10 km również należał do niej i był gorszy o 1 min 27 s.

Pierwsza wśród pań w Kole Izabela Paszkiewicz z AZS UMCS Lublin ustanowiła rekord Polski rezultatem 31.49. Druga była ubiegłoroczna zwyciężczyni tego biegu Monika Jackiewicz z MKL Szczecin, która uzyskała 33.07.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kamil Karbowiak z Kotwicy Brzeg z czasem 29.30. Na dziewiątej pozycji minął metę Tomasz Biskupski, startujący pod szyl...