Archiwum dnia 7 kwietnia 2024

Piąte miejsce Małgorzaty Czarnoty w akademickich mistrzostwach na przełaj

Małgorzata Czarnota(fot. P.Małecki)

Małgorzata Czarnota spisała się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w przełajowych akademickich mistrzostwach Polski w Pile. Zawodniczka Nadiru Jędrzejów, reprezentująca Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, zajęła piątą lokatę w biegu na 6 km. Równocześnie została sklasyfikowana na trzecim miejscu w kategorii uniwersytetów.

Na 22. pozycji ten bieg ukończyła Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W rywalizacji studentek uczelni medycznych była czwarta. 38. miejsce open i 16. w kategorii uniwersytetów zajęła druga reprezentantka UJK i zawodniczka jędrzejowskiego Nadiru Klaudia Szmigiel.

W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów żeński zespół UJK, w którym znalazły się także ...