Adam Kołodziej pokazał klasę i został młodzieżowym mistrzem Polski

Adam Kołodziej (fot. Marek Biczyk, pzla.pl)

W pięknym stylu Adam Kołodziej zdobył złoty medal w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Poznaniu. 21-latek z Wisły Junior Sandomierz prowadził stawkę biegaczy przez pierwsze dwa okrążenia, kolejne dwa liderem był Mikołaj Czeronek ze Śląska Wrocław, tegoroczny mistrz Polski seniorów.

Sandomierzanin nie pozwolił mu się jednak oddalić, a na piątym okrążeniu zaatakował. Rywal nie był w stanie dotrzymać kroku, zdobywał więc coraz większą przewagę, która ostatecznie wyniosła kilkadziesiąt metrów.

Kołodziej zwyciężył zdecydowanie z rekordem życiowym 8.49,36. Czeronek uzyskał 8.57,89. Biegacz z Sandomierza zrewanżował mu się nie tylko za porażkę w czerwcowych mistrzostwach Polski w Suwałkach, gdzie był w tej konkurencji trzeci, ale także za ubiegłoroczne młodzieżowe mistrzostwa, w których zajął drugie miejsce. Warto podkreślić, że to już drugi tytuł mistrzowski podopiecznego trenera Andrzeja Mirka w kategorii U23. W kwietniu zdobył bowiem złoty medal na 10 000 m.

W pierwszym dniu mistrzostw w Poznaniu o medale walczyli również biegacze na 800 m. Adamowi Masaczyńskiemu z KKL Kielce nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to wywalczył srebrny medal. Tym razem finiszował na piątym miejscu z czasem 1.51,35. Szósty był startujący pierwszy rok w tej kategorii wiekowej jego klubowy kolega Łukasz Łakomiec, który uzyskał swój drugi wynik w karierze 1.51,65.

Jakub Sobura-Durma, także z KKL, wygrał drugą serię biegu na 400 m z wynikiem 48,10 s i został sklasyfikowany na ósmej pozycji w tej konkurencji. Także ósma była na 3000 m z przeszkodami Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn z rezultatem 11.25,33. Dziewiątą lokatę zajęła jej klubowa koleżanka klubowa Kinga Siedlarz, która w pierwszym starcie na takim dystansie w biegu przeszkodowym uzyskała czas 11.31,17.