Kuba Tałaj zwyciężył w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików

Kuba Tałaj(fot.Bartłomiej Kozłowski)

Jedno pierwsze, jedno drugie i dwa trzecie miejsca zajęli świętokrzyscy młodzicy w międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych w Końskich. Najlepiej spisał się Kuba Tałaj z Żaczka Połaniec, który zwyciężył na dystansie 2 km.

Trzeci w tym biegu był Kamil Mąka, szósty Dawid Cholewiński, siódmy Mateusz Dwojak (wszyscy z LKB Rudnik), ósmy Maksymilian Masłowski z Żaczka, dziewiąty Emil Pięciński z Juventy-Cerrad Starachowice, a dziesiąty Kryspin Golemba z Żaczka.

Na 2,5 km młodziczek drugie miejsce zajęła Natalia Kosińska z KKL Kielce. Jej koleżanka klubowa Adrianna Gierek uplasowała się na trzeciej pozycji w biegu na 1,5 km. Na tym dystansie piąta była Emilia Synowska z Nadiru Jędrzejów, szósta Anna Kawecka ze Słoneczka Busko-Zdrój, a siódma Zofia Dróżdż z Juventy-Cerrad Starachowice.  Na 3 km młodzików w czołówce byli biegacze KKL – Paweł Piwoński zajął piątą lokatę, Jakub Duda siódmą.

Bieg na 2,5 km młodziczek, na trzecim miejscu Natalia Kosińska z nr 640 (fot. Bartłomiej Kozłowski)

KKL w punktacji klubowej mistrzostw został sklasyfikowany na czwartym miejscu z dorobkiem 7 pkt. Piąta lokata przypadła Juvencie-Cerrad (6), szósta Żaczkowi Połaniec, ósma LKN Rudnik, dziewiąta buskiemu Słoneczku (po 5). Zwyciężył RKS Łódź, który zgromadził 11 pkt. W punktacji województw łódzkie z 51 pkt zdecydowanie pokonało świętokrzyskie (29 pkt).

W rozegranym poza programem mistrzostw biegach świętokrzyscy biegacze odnieśli trzy zwycięstwa: Gabriela Parada ze Słoneczka na 600 m dziewcząt do 13 lat i Karol Bąk z Żaczka na 3 km juniorów.