Lidia Czarnecka wygrała maraton w Toruniu, Michał Bąk w Kędzierzynie

Lidia Czarnecka

Lidia Czarnecka okazała się najlepsza wśród kobiet w 40. Maratonie Toruń. Biegaczka z Bliżyna pokonała 42 km 195 m w 2 godz. 54 min 32 s, powtarzając sukces sprzed roku. Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Pawlikowska z Kielc, która po raz pierwszy przebiegła maraton poniżej 3 godzin – w 2:57.10. W kategorii K-50 pierwsze miejsce zajęła Aneta Obara z Suchedniowa z czasem 3:42.38.

Wszystkie trzy reprezentują Czarnecki Run Team. Lider i trener tej grupy Rafał Czarnecki uplasował się na drugiej pozycji w kategorii open z czasem 2:33.34. Był ponadto najlepszy w kategorii M-40.

Reprezentanci Czarnecki Run Team odnosili sukcesy także w XXI Maratonie Odrzańskim w Kędzierzynie-Koźlu. Jako pierwszy z dużą przewagą minął metę Michał Bąk z Chełmiec (gm. Strawczyn) z czasem 2:28.59. Czwarty był Jakub Karpiński z Suchedniowa, który uzyskał 2:43.21.

W 22. Poznań Maratonie, w którym pobiegło ponad 4 tys. osób i posiadał również rangę mistrzostw Polski, najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy spisał się Hubert Zawierucha z Bielin, reprezentujący Dream Team Wokół Łysej Góry. Został sklasyfikowany na 37. miejscu wśród mężczyzn z czasem 2:42.55.

Także w niedzielę, 22 października, rozegrany został 7. Półmaraton Lubelski. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów z wynikiem 1:24.05. Wśród mężczyzn czwarty był Artur Rytlewski z Bielin, który uzyskał czas 1:17.19.