Świętokrzyscy biegacze w czołówce Półmaratonu Marzanny w Krakowie

Liczna grupa świętokrzyskich biegaczy startowała w 20. Krakowskim Półmaratonie Marzanny. Najlepiej wypadł Piotr Sztuk z Athletics Busko-Zdrój, który minął metę na dziewiątej pozycji z czasem 1:14.07. Jako 12. finiszował z wynikiem 1:15.57 Rafał Teliga, reprezentujący Dream Team Wokół Łysej Góry. 16. był Łukasz Borycki z Kielc (1:16.39), a 18. Hubert Zawierucha z Dream Teamu Wokół Łysej Góry (1:16.42).

Najlepsze drużyny 20. Półmaratonu Marzanny, w niebieskich koszulkach Dream Team Wokół Łysej Góry (fot. Kamil Iwan)

Zwyciężył w półmaratonie Mateusz Mrówka z Rybnika z rezultatem 1:06.18. Drugie miejsce ze stratą 1 min 34 s zajął Kamil Walczyk z podradomskiego Makowa, który w poprzednich sezonach reprezentował STS Skarżysko-Kamienna. Wśród kobiet trzecia z wynikiem 1:22.36 była Urszula Paprocka z Krakowa, posiadająca licencję LKB Rudnik.

W klasyfikacji drużynowej półmaratonu, do której liczyły się czasy siedmiu zawodników, drugą lokatę zajął Dream Team Wokół Łysej Góry. Prócz wymienionych wyżej Rafała Teligi i Huberta Zawieruchy pobiegli w nim: Adrian Kozub, Adrian Łosak, Marcin Misztal, Kamil Iwan i Bartłomiej Szlufik. Uzyskali łączny czas 9:34.34