Piąte miejsce Małgorzaty Czarnoty w akademickich mistrzostwach na przełaj

Małgorzata Czarnota(fot. P.Małecki)

Małgorzata Czarnota spisała się najlepiej ze świętokrzyskich biegaczy w przełajowych akademickich mistrzostwach Polski w Pile. Zawodniczka Nadiru Jędrzejów, reprezentująca Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, zajęła piątą lokatę w biegu na 6 km. Równocześnie została sklasyfikowana na trzecim miejscu w kategorii uniwersytetów.

Na 22. pozycji ten bieg ukończyła Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W rywalizacji studentek uczelni medycznych była czwarta. 38. miejsce open i 16. w kategorii uniwersytetów zajęła druga reprezentantka UJK i zawodniczka jędrzejowskiego Nadiru Klaudia Szmigiel.

W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów żeński zespół UJK, w którym znalazły się także Aleksandra Bielecka, Natalia Chmiel, Agata Frączek i Oliwia Masternak, uplasował się na siódmej pozycji. Męska drużyna UJK, w której najlepiej wypadł Łukasz Łakomiec (61. open i 18. w kategorii uniwersytetów), została sklasyfikowana na 11. miejscu.

W mistrzostwach startowali też biegaczki i biegacze z Politechniki Świętokrzyskiej. Męska drużyna w rywalizacji uczelni technicznych zajęła siódmą lokatę, natomiast żeńska sklasyfikowana została na dziewiątej pozycji. Indywidualnie ze studentów PŚk najlepiej wypadł Patryk Sobczyński, który był 22. w biegu na 9 km open i 11. w kategorii uczelni technicznych.