Maja Peryt druga w Tarnowie, Marika Kaczmarek w Białymstoku

Maja Peryt

Maja Peryt spisała się najlepiej ze świętokrzyskich lekkoatletów startujących w otwartych mistrzostwach Tarnowa. Zawodniczka Juventy-Cerrad Starachowice zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m z rekordem życiowym 2.11,33, lepszym o 1,31 s od poprzedniego.

Trzecia w konkursie skoku w dal była juniorka młodsza KKL Kielce Małgorzata Miśta, która ustanowiła „życiówkę” wynikiem 5,40 m. Dobrze w tej konkurencji wypadły również jej klubowe koleżanki. Juniorka młodsza Klara Milewska skoczyła 5,14 m, młodziczka Julia Marks 5,11 m, a ponadto przebiegła 100 m w 13,53 s.

Juniorka KKL Zofia Puchała przebiegła 100 m przez płotki w 16,44 s, co dało jej trzecie miejsce. Na 80 m przez płotki młodziczek  na drugiej pozycji z rekordem życiowym 12,89 s uplasowała się Wiktoria Smalec z Juventy-Cerrad. Jej młodsza klubowa koleżanka Zuzanna Wrona na 60 m uzyskała trzeci czas 8,47 s wśród dziewcząt do lat 13, także poprawiając swój najlepszy wynik na tym dystansie.

Na 800 m startowali biegacze Żaczka Połaniec. Junior Karol Bąk zajął siódme miejsce z rezultatem 1,58,02. Junior młodszy Kuba Tałaj pobiegł w słabszej serii i był drugi z czasem 2.00,98.

Na mityngu w Białymstoku Marika Kaczmarek z KKL rzuciła młotem 62,54 m i uległa tylko byłej wicemistrzyni Europy Ewie Różańskiej z miejscowego Podlasia, która zwyciężyła z wynikiem 65,94 m.

W otwartych mistrzostwach Radomia startowali lekkoatleci UKSM Ekipa Bielachy Kielce. Senior Wojciech Koczkodaj przebiegł 100 m w 11,44 s, a młodzik Mikołaj Majchrzyk 1000 m w 2.51,55. Obydwaj ustanowili rekordy życiowe.