Rafał Czarnecki wygrał trzeci w tym roku maraton

Rafał Czarnecki z Bliżyna wygrał IX Radomski Maraton Trzeźwości z czasem 2:29.54. To już trzeci w tym roku zwycięski maraton 35-letniego biegacza reprezentującego STS Skarżysko-Kamienna. W maju był pierwszy na mecie II Maratonu Lubelskiego, a 5 października Silesia Marathonu w Katowicach.

Świętokrzyscy biegacze okazali się najlepsi w Radomiu także na dystansie półmaratonu. Wśród pań pierwszą lokatę zajęła Kinga Brzoszkiewicz ze Starachowic z rekordem życiowym 1:36.09, a wśród panów Michał Jagieło z Lubieni – 1:21.49. Obydwoje startowali pod szyldem Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Świętokrzyski.

Na czwartym miejscu wśród pań w radomskim maratonie została sklasyfikowana Agnieszka Kozłowska z KKL Kielce, która ustanowiła rekord życiowy 3:47.37. 16. lokatę w XXII Maratonie Toruńskim z wynikiem 2:49.23 zajął natomiast Michał Jamioł, kielczanin reprezentujący Straż Graniczną RP.

Nie zabrakło też biegaczy z naszego regionu w I PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 12. miejsce z „życiówką” 1:12.07 zajął Damian Walczak z OSiR-u Staszów. Swój najlepszy wynik ustanowiła też kielczanka Kamila Kucharczyk, sklasyfikowana na 35. pozycji wśród pań z czasem 1:39.18.