Agnieszka Filipowska 56. w mistrzostwach Europy

hyeresNajlepsza świętokrzyska biegaczka Agnieszka Filipowska zajęła 56. miejsce w rywalizacji juniorek podczas rozegranych we francuskim Hyéres 22. Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych. Zawodniczka Ludowego Klubu Biegacza z Rudnika trasę o długości ok. 4,1 km pokonała w 14 min 38 s.
Pierwsza na mecie reprezentantka Niemiec Konstanze Klosterhalfen miała czas 13.12. Druga była Hariett Knowles-Jones z Wielkiej Brytanii (13.16), a trzecia kolejna niemiecka biegaczka Alina Reh (13.20).
Niemki zwyciężyły w punktacji drużynowej tego biegu, który ukończyło 80 juniorek. Polska nie została sklasyfikowana, ponieważ Agnieszka Filipowska była jedyną reprezentantką naszego kraju, a do drużyny liczyły się wyniki czterech zawodniczek.