Adam Masaczyński ze srebrem OOM, tym razem rywal był lepszy

Adam Masaczyński

Nie udało się Adamowi Masaczyńskiemu po raz trzeci w tym sezonie pokonać Jakuba Augustyniaka, najgroźniejszego rywala wśród juniorów młodszych w Polsce w biegu na 800 m. Biegacz KKL Kielce zawodnika Olimpii Grudziądz pokonał już w czerwcu na zawodach w Gliwicach oraz na początku lipca w finale mistrzostw Europy tej  kategorii wiekowej na Węgrzech, w którym zajął szóste miejsce. Siódmy w tej imprezie Augustyniak zrewanżował się podopiecznemu trenera Krzysztofa Jóźwika w zawodach 24. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chorzowie. Wygrał finałowy bieg  w czasie 1.52,65, wyprzedzając kieleckiego biegacza o 0,27 s.

W finale B 800 m bardzo dobrze spisał się 16-letni Łukasz Łakomiec z KKL, który wygrał bieg z rekordem życiowym 1.56,38. Tym samym został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu w tej konkurencji.

W finale tyczkarek dzielnie walczyła Katarzyna Białogońska, koleżanka klubowa Masaczyńskiego i Łakomca. W drugiej próbie pokonała wysokość 3,60 m. To jej najlepszy wynik na stadionie, równy rekordowi życiowemu z hali. W Chorzowie dał jej wysoką piątą pozycję.

Świętokrzyskie w punktacji wojewódzkiej zawodów lekkoatletycznych OOM znów zajęło ostatnie 16. miejsce z dorobkiem 42 pkt. Przedostatnie warmińsko-mazurskie zdobyło 31 pkt. więcej.