Adam Masaczyński z wygraną, Karolina Młodawska z najlepszym czasem

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KKL Kielce podczas halowego sprawdzianu PZLA w Spale. Junior Adam Masaczyński wygrał zdecydowanie bieg na 1000 m, poprawiając czasem 2.27,57 rekord życiowy o prawie 2,5 s. Drugi na mecie z wynikiem 2.28,78 był Szymon Dobaj, który obecnie reprezentuje Wawel Kraków, a karierę rozpoczynał w kieleckim klubie. Na szóstej pozycji finiszował junior młodszy KKL Łukasz Łakomiec z rezultatem 2.32,71, lepszym o ponad 5 s od ubiegłorocznej „życiówki”.

Przygotowująca się do mistrzostw Polski seniorów Karolina Młodawska w eliminacjach biegu na 60 m uzyskała najlepszy czas 7,62 s, poprawiając rekord życiowy o 0,13 s. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki szybciej biegała tylko Mirosława Sarna z Budowlanych Kielce podczas halowych mistrzostw Europy w 1970 r. w Wiedniu, w których zajęła piąte miejsce na tym dystansie. Taki sam rezultat 7,62 s miała w 2014 r. Karolina Kołeczek, reprezentująca wówczas Trójkę Sandomierz. W finałowym biegu w Spale Młodawska uzyskała 7,66 s i była trzecia.

Drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce zajęła juniorka Katarzyna Białogońska, która już po raz trzeci w tym sezonie pokonała wysokość 3,60 m, równą rekordowi życiowemu sprzed dwóch lat. Uległa tylko Annie Łyko z MKS MOS Wrocław, która skoczyła równe 4 m. Za tydzień obydwie zmierzą się ponownie w walce o medale halowych mistrzostw Polski juniorów w Toruniu.

W Spale startowała jeszcze juniorka młodsza KKL Kinga Ciesielska na 60 m przez płotki, ale pobiegła znacznie wolniej niż przed tygodniem i z rezultatem 9,55 s w eliminacjach nie zakwalifikowała się do finału.