Juniorzy wygrywali z seniorami w przełajach nad Lubianką

Adam Masaczyński

Ponad 220 osób startowało w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego OZLA i Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych, które rozegrano nad zalewem Lubianka w Starachowicach. „Zawody były bardzo dobrze zorganizowane przez działaczy KLKS Juventa na czele z Dawidem Kubcem. Uczestnicy na mecie korzystali z gorącej herbaty oraz pieczonej kiełbaski prosto z ogniska. Zawodnicy oprócz medali otrzymywali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ” – chwali gospodarzy mistrzostw prezes Świętokrzyskiego OZLA Wiesław Rożej.

Na najdłuższym dystansie 3 km mężczyzn w kategorii open zwyciężył junior Adam Masaczyński z KKL Kielce. Dwa kolejne miejsca zajęli seniorzy Adrian Żakowski z Juventy i znany z sukcesów w triathlonie Przemysław Szymanowski, startujący pod szyldem Szymanowski Team. Czwarty był najlepszy junior młodszy Łukasz Łakomiec z KKL.

Bieg na 2 km kobiet zakończył się zwycięstwem juniorki Karoliny Fiutek z Nadiru Jędrzejów. Kolejne trzy lokaty również zajęły juniorki: Dominika Ostrowska z Nadiru, Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn i Wiktoria Bielecka z KKL. Piąta na mecie była seniorka Maria Pytel z Szymanowski Team, a szósta Weronika Wojnar z Juventy, która okazała się najlepszą z juniorek młodszych.

Bieg młodziczek na 1,5 km wygrała reprezentantka gospodarzy mistrzostw Maja Peryt. Wśród młodzików pierwszy trasę 2 km pokonał Adam Wąchała z KKL.

Zwycięzcy biegów w kategoriach dzieci:

300 m – Anna Jędrzejewska, Juventa Starachowice, Amelia Barańska i Maksymilian Dziułka (obydwoje LKB Rudnik)

600 m – Anna Kawecka, Słoneczko Busko-Zdrój, Dawid Juźwik, SSP Wodzisław, Dawid Kos, Akwedukt Kielce