Zwycięstwo młodzika KKL w międzywojewódzkich mistrzostwach

Adam Wąchała (domtel-sport.pl)

Jedno zwycięstwo, dwa drugie i jedno trzecie miejsce – to dorobek świętokrzyskich młodzików w rozegranych w Strawczynie międzywojewódzkich mistrzostwach w biegach przełajowych. W rywalizacji z rówieśnikami z województwa łódzkiego najlepiej wypadli chłopcy na 2 km. Pierwszy minął metę Adam Wąchała z KKL Kielce, a drugi był Karol Strzeszkowski z Nadiru Jędrzejów. W biegu na 1,5 km dziewcząt drugą lokatę wywalczyła Maja Peryt z Juventy-Kobex Starachowice. Na 3 km chłopców trzecie miejsce zajął Adrian Kot z Nadiru.

W punktacji wojewódzkiej mistrzostw po raz kolejny zwyciężyli łódzcy młodzicy, ale ich przewaga nad świętokrzyskim nie była już tak duża jak w poprzednich latach i wyniosła 50 do 30 pkt. W klasyfikacji klubów najlepszy okazał się Czempion Bełchatów z 11 pkt. KKL Kielce sklasyfikowany został na czwartym miejscu z 7 pkt. Po tyle samo punktów zdobyli piąty jędrzejowski Nadir i szósty Olimp Strawczyn.

Przy okazji mistrzostw młodzików rozegrano dodatkowo cztery biegi dzieci. Dwa zakończyły się zwycięstwem świętokrzyskich biegaczy – na 400 m pierwsza była Amelia Barańska z LKB Rudnik, a na 1000 m Daniel Kos z Akweduktu Kielce.

Pozostałe punktowane lokaty świętokrzyskich młodzików:

1,5 km – 4. Wiktoria Skowron, KKL Kielce, 7. Julia Sperczyńska, 9. Magda Oleksiak, 12. Julia Smolarczyk (wszystkie Nadir Jędrzejów), 13. Klaudia Jarząbek, Olimp Strawczyn, 15. Katarzyna Brzózka, STS Skarżysko;

2,5 km – 5. Aleksandra Niziołek, STS, 7. Julia Szydłowska, Żaczek Połaniec, 8. Małgorzata Michalska, KKL, 12. Patrycja Piecheta, 14. Anna Hellmann (obie Olimp Strawczyn);

2 km – 4. Daniel Popow, KKL, 8. Kacper Godzwon-Skotnicki, 14. Jakub Wrzałek, Żaczek;

3 km – 4. Krystian Ślifierz, LKB, 6. Jakub Stachurski, KKL, 10. Piotr Raczyński, 11. Jakub Sochacz (obaj Olimp), 13. Dariusz Sikora, LKB Rudnik, 14. Fabian Kukulski, 16. Albert Wilczkowski (obaj Olimp)