Jakub pobiegł po złoto i rekord, Wiktoria też rzuciła na medal!

Wspaniały sukces odniósł Jakub Sobura-Durma w  finale biegu na 400 m przez płotki podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Podopieczny trenera Pawła Tietierina z KKL Kielce o ponad półtorej sekundy poprawił „życiówkę” z półfinału i zwyciężył pewnie z czasem 53,30 s. To rekord województwa świętokrzyskiego juniorów młodszych, lepszy o 0,06 s od poprzedniego rekordowego wyniku Wojciecha Jarosza z Juventy-Kobex Starachowice z 2006 roku.

Na zdjęciu Jakub Sobura-Durma na podium po zdobyciu mistrzostwa województwa na 400 m, w Poznaniu także stanął na najwyższym stopniu za zwycięstwo na 400 m przez płotki

Brązowy medal w konkursie rzutu młotem zdobyła 16-letnia Wiktoria Wijas z KKL. Podopieczna trenera Grzegorza Furmanka w pojedynku ze starszymi o rok rywalkami zajmowała po pięciu kolejkach czwartą lokatę z wynikiem 54,86 m, tracąc blisko 2,5 m do trzeciej zawodniczki. Nie rezygnowała jednak z walki o miejsce na podium i w  ostatniej próbie rzuciła 57,39 m. Wywalczyła trzecią lokatę, poprawiając rekord życiowy.

Wiktoria Wijas podczas konkursu w Kielcach, w Poznaniu poprawiła rekord życiowy o 35 cm

W finale biegu na 400 m przez płotki dziewcząt siódmą lokatę zajęła Gabriela Modras z Wisły Junior Sandomierz z rezultatem 66,79 s. Druga zawodniczka sandomierskiego klubu Wiktoria Gromada awansowała do finału trójskoku z szóstym wynikiem 11,13 m. Zaledwie 1 cm zabrakło jej do finału pchnięcia kulą i z rezultatem 12,40 m została sklasyfikowana na 13. pozycji. Do finału B na 200 m zakwalifikowała się Natalia Żywczyk z Czwórki Ostrowiec Świętokrzyski, która w eliminacjach uzyskała 15. czas 25,59 s, poprawiając rekord życiowy. 16. pozycję w biegu na 2000 m z przeszkodami z wynikiem 6.34,99 zajął Dominik Rugała z Gryfa Rytwiany. Nie udał się występ w rzucie dyskiem Wiktorii Wijas. W eliminacjach tej konkurencji nie zdołała przekroczyć granicy 30 m i z rezultatem 29,23 uplasowała się dopiero na 21. pozycji.