Świętokrzyscy biegacze bili rekordy życiowe na Pomorzu i Kujawach

Dominika Ostrowska

Juniorka Dominika Ostrowska z Nadiru Jędrzejów zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m podczas mistrzostw Pomorza LZS w Słupsku. Uzyskała przy tym bardzo dobry czas 2.14,72, o ponad 3 s lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego. W tym biegu startowała również druga zawodniczka jędrzejowskiego klubu Karolina Fiutek, jednak zajęła dalszą pozycję z wynikiem 2.27,70, blisko 10 s gorszym od „życiówki”.

W zawodach o Puchar Kujaw we Włocławku startował Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz. Mistrz Polski juniorów z ubiegłego roku w biegu na 2000 m z przeszkodami po raz pierwszy pobiegł na bieżni na 5000 m. Z powodzeniem, ponieważ  uzyskał rezultat na poziomie II klasy sportowej – 15.05,25.

W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki tylko kilku juniorów pokonało ten dystans szybciej. Rekordzistą województwa w tej kategorii wiekowej jest Piotr Człeczyński z Budowlanych Kielce z wynikiem 14.30,99, uzyskanym w 1998 roku.

We Włocławku dobrze wypadły też sandomierskie juniorki. Emilia Dąbek przebiegła 200 m w 25,72 s, natomiast Gabriela Modras 400 m przez płotki w 67,07 s