Zmiany w dziesiątkach najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów

Kilka korekt w dziesiątkach najlepszych świętokrzyskich lekkoatletów w historii nastąpiło podczas ostatniego weekendu. W dwóch konkurencjach uczyniła to Karolina Młodawska z KKL Kielce. W sobotę umocniła się na czwartej pozycji w biegu na 100 m, pokonując ten dystans w 12,04 s na mityngu w Łodzi. W niedzielę podczas 11. Memoriału Zdzisława Furmanka została natomiast liderką w trójskoku z rezultatem 12,92 m.

Krystina Gryszutina w pierwszym starcie w Kielcach skoczyła 6,27 m

Na trzecie miejsce w skoku w dal z wynikiem 6,27 m awansowała po tych zawodach reprezentująca od niedawna KKL i trenująca w Kielcach Krystina Gryszutina z Ukrainy. Liderką pozostaje Mirosława Sarna, która jako zawodniczka Budowlanych Kielce pół wieku temu skoczyła 6,54 m.  Druga jest Karolina Młodawska z tegorocznym wynikiem 6,45 m, którym zdobyła halowe mistrzostwo Polski.

Natalia Biskupska

Na drugiej pozycji w rzucie młotem dzięki wynikowi 65,70 m uzyskanym podczas memoriału umocniła się Marika Kaczmarek z KKL. W dwóch konkurencjach podczas tych samych zawodów poprawił swoje lokaty w dziesiątkach najlepszych Oleksandr Pylypczuk, pochodzący z Ukrainy student Politechniki Świętokrzyskiej, który już czwarty rok startuje w barwach KKL. W skoku w dal wynik 7,27 m dał mu awans z dziewiątej na czwartą pozycję, a 14,84 m w trójskoku z dziewiątej na siódmą.

Także na siódmą pozycję „wskoczyła” młodziczka Natalia Biskupska z KKL, która w niedzielę pokonała o tyczce wysokość 3,15 m. W pierwszym starcie w Łodzi na 400 m z płotkami o wysokości 91,4 cm Jakub Sobura-Durma uzyskał 53,93 s. W historii świętokrzyskiej lekkiej atletyki tylko pięciu zawodników pobiegło szybciej.