Sekundy od podium w przełajowych mistrzostwach Polski

Nie udało się świętokrzyskim biegaczom zdobyć medalu w przełajowych mistrzostwach Polski w Kwidzynie. Najbliżej podium był Adam Masaczyński z KKL Kielce, który w biegu na 3 km juniorów uplasował się na czwartym miejscu z czasem 8.26. Do brązowego medalisty stracił zaledwie 2 s.

Julia Szydłowska (nr 5) na prowadzeniu biegu na 2 km podczas międzywojewódzkich mistrzostw w Końskich. Za nią Karolina Fiutek i Dominika Ostrowska (nr 88) [fot. Bartłomiej Kozłowski]

Także czwarta była Julia Szydłowska z Żaczka Połaniec na 3 km juniorek młodszych. Pokonała ten dystans w czasie 10.03, tylko 3 s za trzecią biegaczką na mecie. Na dziesiątej pozycji w tym biegu finiszowała Weronika Wojnar z Juventy-Kobex Starachowice (10.19).

Na 2 km juniorek wysokie piąte miejsce zajęła Karolina Fiutek z Nadiru Jędrzejów (6.04), a ósme jej klubowa koleżanka Dominika Ostrowska  (6.16).  Siódmy w biegu na 6 km juniorów był Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz (18.49), na ósmej pozycji na 4 km juniorek uplasowała się Julia Szymkiewicz z Olimpu Strawczyn (14.11).

Świętokrzyskie dzięki pięciu lokatom w pierwszej dziesiątce w punktacji wojewódzkiej mistrzostw juniorów zajęło bardzo dobre trzecie miejsce. W punktacji juniorów młodszych zostało sklasyfikowane na dziesiątej pozycji.

W mistrzostwach startowała również wyjątkowo liczna grupa świętokrzyskich seniorów. Najlepiej wypadł specjalizujący się w biegach górskich Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, który zajął dziesiątą lokatę na 8 km z czasem 25.44.